web statistics

Temmuz 2020 Enpara.com Kredi Kartıyla 6 Taksitle Vergi Ödeme Kampanyası


Temmuz ayı vergi ödemeleri açısından biraz yoğun bir ay. Kira gelir vergisi ikinci taksidi ve MTV ikinci taksidi derken Temmuz ayında ödenmesi gereken yekün epey bir tutabiliyor. Ödeme sırasında kredi kartına taksit seçeneği var diyebilirsiniz. Ama bu dönemde çoğu banka müşterilerine 2 ila 3 arasında değişen taksit seçenekleri sunuyor. İşbankası Maximum Mobil, World Mobil veya Bonus Flaş kullanıcıları bankalarının kredi kartlarına sunduğu standart taksit sayısına ek bir taksit kazanma şansına sahipler. Finansbank Enpara ise 6 taksit kampanyasıyla dikkat çekiyor.
Enpara.com kredi kartı nedir?

Ücretsiz temel bankacılık hizmetleri sunma vaadiyle 2012 yılında faaliyetlerine başlayan enpara.com 2017 yılı sonlarına doğru müşterilerine sunduğu kredi kartı programıdır. Ömür boyu ücretsiz bir kredi kartıdır.

Enpara.com kredi kartında taksit var mı?

Enpara Kredi Kartı ile yaptığınız alışverişleri; satın aldığınız ürün veya hizmet ile ilgili yasal olarak bir taksit sınırlaması getirilmemişse, dönem içi işlemlere yansıdığı tarihten hesap kesim tarihine kadar Enpara.com ve mobil uygulamalar üzerinden taksitlendirebiliyorsunuz. Bunu yaparken aylık toplam 3000 TL’ye kadar olan tutarı 3 aya kadar faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme imkanı sunuyor. Temmuz ayına özel olarak Enpara.com taksit sayısını 6’ya çıkardı. Bu da diğer bankalara kıyaslandığında vergi ödemeleri için önemli bir avantaj sunuyor.

Enpara.com kredi kartı ile vergi ödemeleri nasıl taksitlendirilir?

Enpara.com kredi kartı sahipleri enpara.com cep şubesinden veya gib.gov.tr üzerinden yaptıkları ödemeleri kredi kartı ile tek çekim olarak yaptıktan sonra, işlemi dönem içi harcamalarda gördüğünüzde, Menü=> Kredi Kartı=> Güncel Dönem Borcu => Dönem İçi Harcamalar ve yansıyan borçlar => Dönem için harcamalar menü adımında taksitlendirmek istediğiniz işlemin üzerine tıkladıktan sonra taksitlendir seçeneğini seçip yönlendirmeleri takip edin.

enpara kredi karti

Nelere dikkat etmelisiniz?

Gerçekleştirilen işlemi taksitlendirebilmek için işlemin dönem için harcamalara yansımış olması ve hesap özetinin (veya kredi kartı ekstresinin) henüz kesilmemiş olması gerekiyor. Bu nedenle taksitlendirilmek istenen işlemi hesap kesim tarihinden en az iki işi gün önce yapılması ve taksitlendirme işleminin hesap kesim tarihinden önce yapılması gerekiyor.

Enpara.com kredi kartına en kolay kimler başvurabilir ?

Eğer Enpara.com Kredi Kartı’nız yoksa, kart başvurusunda bulunmak için çok fazla zamanınız yok. Zira gerek MTV, gerekse kira gelir vergisi ikinci taksit ödemeleri için son ödeme tarihi 4 Ağustos 2020. Bu tarihe kadar en az bir adet geçerli enpara.com kredi kartı sahibi olmanız için Enpara.com müşterisi olup, Enpara.com kredi kartı başvurusunda bulunmanız lazım. Eğer hali hazırda normal statülü bir QNB Finansbank kredi kartınız varsa kartınız çok süratli onaylanacak ve size ulaşacaktır.