web statistics

Temmuz 2020 Kira Geliri Vergisi 2. Taksit Kredi Kartı İle Ödeme Kampanyaları


Global Covid-19 pandemisi nedeniyle beyanname verilme tarihi Nisan ayı sonuna kadar verilen beyannameler üzerinden hesaplanan Kira Geliri Vergisi‘nin ikinci taksidi 4 Ağustos 2020 (31 Temmuz 2020 Kurban Bayramı’na rastladığından) tarihi mesai bitimine kadar ödenebiliyor.

Yapı Kredi Worldcard ile Kira Geliri Vergisi Ödeme

1 Temuz – 3 Ağustos tarihleri arasında gib.gov.tr ve Yapı Kredi internet üzerinden yapılan 100 TL ve üzeri kira geliri vergisi peşin işlemlere ücretsiz 2 taksit imkanı sunarken, gib.gov.tr’den QR kod (Yapı Kredi Pay) ile yapılan 100 TL ve üzeri ödemeler ücretsiz olarak 3 taksite bölünüyor

Garanti BBVA Bonus Card ile Kira Geliri Vergisi Ödeme

1 Temmuz – 4 Ağustos 2020 tarihleri arasında Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’de ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçilip kart bilgileri girilerek yapılan Kira Geliri Vergisi ödemelerine Bonus Card sahipleri için ücretsiz 3 taksit imkanı bulunuyor. Ödemeyi 4 taksit kazanmak için gib.gov.tr’de ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altında GarantiPay seçilip kart bilgileri girmeden yapılan ödemelere ücretsiz 4 taksit fırsatı bulunuyor.

İş Bankası Maximum Kart ile Kira Geliri Vergisi Ödeme

1Temmuz- 4 Ağustos 2020 tarihleri arasında Maximum Kart sahipleri gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştireceği 300 TL ve üzeri Kira Geliri Vergisi (GMSİ) ödemelerinde 3 taksit imkanına sahipler. Aidatsız kartlar ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değil. Taksit ayrıcalığı için 300 TL alt tutar limiti var. İnternet Şube ve İşCep uygulaması üzerinden yapılacak ödemelerde tek çekim ve 2 taksit seçeneği, gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirilecek ödemelerde peşin ödeme, 2 ve 3 taksit seçenekleri bulunuyor. Gib.gov.tr üzerinden, Maximum Mobil ile Öde seçeneği dışında, kredi kartı ile yapılacak ödemelerde taksitlendirme imkanı bulunmuyor.

kira gelir vergisi

Halkbank Paraf Card ile Kira Geliri Vergisi Ödeme

1 -31 Temmuz 2020 tarihleri arasında Paraf Card sahipleri için Halkbank İnternet Şubesi’nden ve gib.gov.tr ‘den yapılacak Kira Gelir Vergisi ödemeleri 3 taksit olarak geçecek işlemler. Kampanya üst limiti baremi 500.000 TL ile sınırlı olup, yapılandırılmış borçlar kampanya kapsamında değil.

QNB Finansbank CardFinans ile Kira Geliri Vergisi Ödeme

08-31 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak Kira Gelir Vergisi ödemelerine CardFinans sahipleri, QNB Finansbank web sitesinden, www.gib.gov.tr, İnternet/Cep Şubesinden yapacakları ödemelerde; tüm tek çekim ödemeler 3 taksite bölecek olup, tek çekim ödeme opsiyonu bulunmuyor.

Kampanya kapsamında; QNB Finansbank web sitesinden, www.gib.gov.tr ya da İnternet/Cep Şubesi’nden ve tüm şubelerden kredi kartları ile ödeme yapılabilir.

İnternet cep Şubesinden ödeme yaparken “0012-Gelir Vergisi (GMSI)” seçimi yapılması gerekiyor.