web statistics

Maximum Mobil ile MTV nasıl ödenir ?


(2023 EK Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) KASIM TAKSİDİ Kampanyaları için buraya tıklayın.)

31 Temmuz 2020 Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) ikinci taksidinin son ödeme tarihi. Yaşadığımız şu günlerde banka şubelerini ziyaret etmek zorunda kalmadan bu tür ödemeleri yapmak daha da önemli oluyor. Bir çok banka MTV ödemelerinde kredi kartı sahiplerine, internet şubeleri veya gib.gov.tr üzerinen yaptıkları ödemmelerde taksit imkanı sunuyorlar. İş Bankası da, Maximum Kart sahiplerine Maximum Mobil çözümü ile ek avantajlar sunuyor.

Gelir İdaresi Başkanlığ’ına ait internet vergi dairesi üzerinden (gib.gov.tr) MTV’yi Maximum Mobil uygulamasını kullanarak ödeme yapmanız durumunda ekstra taksit de yapabiliyorsunuz. İlave taksit imkanı için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

– Ön şart olarak akıllı telefonunuzda Maximum Mobil uygulamasının yüklü ve aktive edilmiş olması gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

– İnternet Vergi Dairesi’nden plaka ile borç sorguladıktan sonra gelen ödeme ekranında Mobil Ödemeler başlığını tıklamanız gerekiyor. Mobil Ödemeler sayfasında yer alan kutucuk içinden Maximum Mobil seçeneğini seçip Öde butonunu tıklamalısınız.

maximum mobil mtv odeme

– Açılan sayfadaki kutucuğa (İş Bankası sistemine kayıtlı) cep telefonu numarasını girdikten sonra, Maximum Mobil uygulaması üzerinden size bir bildirim gelecek. Bu aşamada gib.gov.tr ekranında da eş zamanlı olarak “Lütfen işleminize Maximum Mobil ile devam ediniz.” uyarısı çıkacak.

– Maximum Mobil üzerinden gelecek bildirime tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login (şifre ile giriş yapmış) durumda iseniz peşin veya 2 veya 3 taksitli ödeme tercihinizi seçer, kart seçim ekranına yönlendirilir ve ödeme yapmak istediğiniz kartı seçer ve ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve sonrasında kart seçimine yönlendirileceksiniz.

Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklamadığınız durumlarda telefonundan Maximum Mobil’e login olarak “Ödemeler” sekmesi altındaki “Anlık Ödemeler” menüsünden işleminizi seçerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.