web statistics

10. yaşını kutlayan Enpara.com’u kullanmak için 10 sebep


QNB Finansbank tarafından yaratılan direkt bankacılık insiyatifi Enpara.com 10 yaşında. Dile kolay tam 10 yıl. Müşteri artış hızı eski ivmesinin altında olsa da bu alanda rekabet ettiği birçok rakibini geride bıraktı. Hala karar verememiş olanlar için Enpara.com’u kullanmak 10 nedeni derlemek istedik.

1. Kimler geldi, kimler geçti ve Enpara.com rüştünü karşılaştığı ciddi rekabete rağmen ispat etti. Direkt bankacılık gibi bir alanda en büyük rakibi olan Garanti Bankası’nın iGaranti ve GarantiOne insiyatiflerini bankacılık tarihinin dijital arşivine gömerek geride bıraktı. Üstelik böyle bir başarının ardından çok mütevazi davrandı ve böbürlenmedi. Enpara.com burada Türk bankacılık müşterisiyle beraber ve daha uzun süre bir yere gitmeye niyeti yok. Yakında dijital banka lisansı alıp kendine ana bankadan ayırıp yoluna yalnız devam etmeye kalkarsa hiç şaşırmam.

2. Masrafsız bankacılık en büyük etkenlerden biri. Bu devirde iki kişinin arasında Türk lirası cinsinden para transferi için, hele mobil bankacılık üzerinden para gönderimi için ücret istenmesi Türk bankacılık müşterisi için büyük bir memnuniyetsizlik sebebi. Enpara.com bunu ücretsiz yaparak kendi bankasının müşterileri dahil bir çok bankacılık müşterisini bünyesine kattı.

3. Rekabetçi getiri: Diğer bir konu rekabetçi mevduat faizi. Her zaman en iyi en yüksek faizi vermiyor ama yatırım için genellikle mevduat getirisini tercih ediyorsanız diğer bankaların daha iyi oranlarla atılım yapıp mevduat toplama odaklı banka kampanyları yapmalarını beklerken paranızı park edebileceğiniz bir alternatif sunuyor Enpara.com . Mevduat yatırımcılarının uzun vadede rekabete giren çıkan diğer bankaların sunduğu oranlarla Enpara.com mevducat faiz oranı farkınının +/- yarım puan olacağına güvenebilirsiniz. .

4. Kredi erişimi: Bankacılık müşterilerinin gerektiğinde şeffaf şekilde tanımlanan finansman araçlarına erişimi önemli. Özellikle daha önceden Finansbank müşterisi olanlar için burada tanımlı kredi / kredi kartı limiti varsa kolayca onay ve kullanım sağlayabiliyorsunuz. Maliyetler şeffaf, regülasyon nedeniyle fiaizler zaten sınırlandırılmış. Ucuz mu değil ama kesinlikle erişim için bir kaynak ve diğerlerinden bireysel kredi faizlerinde tavan uygulaması olması nedeniyle kesinlikle fahiş olmadığını söyleyebilirsiniz.

5. Kredi kartıyla ücretsiz fatura ödeme: Kredi kartında Türk tüketicisinin aradığı iki özellik var. ilki alışverişlerden puan kazanım sonrasında taksitli alışveriş imkanı . Enpara.com bunlardan sadece ikincisini sunuyor ama akıllı bir şekilde; bunu bir sonraki maddede dile getireceğiz. Enpara.com fatura, vergi ve sgk ödemelerinde kredi kartı kullanımını teşvik ediyor. Bu enpara.com kredi kartı ile fatura, vergi hatta geel sağlık sigortası ödemeye karar vermeniz durumund işlem için sizden herhangi bir ücret tahsil etmemesi anlamına geliyor. İster otomatik ödeme olsun ister tek seferlik olsun. .

6. Kredi kartı ile taksitli alışveriş: Harcamaları uygulama üzerinden taksitlendirme bence kredi kartındaki son 10 yılda sunulan en güzel inovasyon. Özellikle e-ticaretin ve pazar yerlerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşmasından sonra Enpara.com kredi kartı sahiplerinin ayda 3 işleme yada 3000 TL’ye kadar Enpara.com bankacılık uygulamasından taksitlendirme imkanı gerçekten güzel bir avantaj. Özellikle büyük tutarlı e-ticaret işlemleri, MTV, kira gelir vergisi, trafik cezasıi SGK ödemelerini taksitlendirmek için güzel bir avantaj olarak kullanılabilir. Elektirik, su ve doğalgaz faturalarına yapılan son zamlardan sonra bu faturaları ücretsiz olarak kredi kartı ile ödeyip sonrasında taksitlendirme imkanını da bir yere not edin. Enpara.com kredi kartı için buradan başvurabilirsiniz.

enpara kredi karti

7. Dijital platform üyelik harcamalarında nakit iade: Şu anda aktif bir kampanyaları bulunmasa da Enpara.com’un kitleler arasında yayılmasına en büyük katkıyı hiç şüphesiz Netflix, Spotify, Youtube premium ve Storytel için Enpara.com banka ve kredi kartı ile yapılan harcamalarda nakit iade vermesi sağladı..Özellikle genç bankacılık müşterileri arasında süratle benimsendi. Zaman içinde farklı daha kitleleri de çekmeye başlayınca ayın enparalısı şartlarına bağlayarak aktivasyonu da sağlamış oldu. Bu kampanya kurgusu söz konusu platformların uygulama mağazaları yapılan tahsilatların komisyon maliyetlerini azaltması yönünden de avantajlı olması nedeniyle platformlar tarafından da benimsendi.

8. Enpara.com müşteri yaratıcılığı destekliyor. İnsanlara bir şeyleri başarma hissini yaşatırsanız platformunuzu daha çok kullanmayı tercih ederler. Enpara.com kendi ürününün özelliklerini iş ortaklarının kampanyaları ile kullanarak avantaj sağlayan müşterilerine çeşitli iyi düşünülmüş fırsattlar sunuyor. Storytel veya Disney+ aboneliklerinde yıllık ödeme seçeneğini tercih edip Enpara.com kredi kartı ile ödeyip sonrasında uygulama üzerinden taksitlendirenler (9 taksite kadar imkan var) %40’a varan indirimden faydalanıp 9 aya varan vadelerle geri ödeyip 1 yıllık süre içinde olası zamlardan da kaçınabilirsiniz.

9. Çağrı merkezi: Bir çok bankanın çağrı merkezini arama müşteri temsilcisine ulaşabilmek konusundak yaratılan engeller insanları yıldırmış vaziyette. Enpara.com çağrı merkezini ayda hatta yılda bir kere arıyor olsam da müşteri temsilcisine çabuk ulaşıp memnuniyet sağlayan çözüm üretilmesi deneyimin üzerine ayrı bir güzellik katıyor.

10. Karta ihtiyaç duyurmayan bankacılık hizmeti: İster banka kartı ister kredi kartı tercih edin Enpara.com müşterisi olarak çok nadir kartınıza ihtiyaç duyacaksınız. Yanınızda Cüzdanınız olmadan ama cep telefonunuzla evden çıktığınız o günlerde Enpara.com müşterileri için çok bir şey farketmiyor. Karekodla diğer banka ATM’lerinden para çekmenin yanı sıra NFC destekleyen android telefonlar ile kredi kartınızı cep telefonunuz ile kullanabiliyorsunuz.

Siz de 10. yaşını kutlayan Enpara.com da hesap açmak istiyorsanız buraya tıklayabilir, kredi kartı alışverişlerinizi aylık 3 adet ve 3000 TL’ye kadar olacak şekilde taksitlendirmeye imkan tanıyan, fatura ödemelerinde herhangi bir ücret yansıtmayan Enpara.com kredi kartına isterseniz buradan başvurabilirsiniz.