web statistics

Papara Black Card nedir? Papara Black Kart numarası nerede yazar ?


Papara’ya kayıtlı müşterilerin sadece uygulama üzerinden talep edilebildikleri ve isme özel olarak basılıp gönderilen çipli kartlar Papara Black Card olarak isimlendiriliyor.

Papara Black Card’ta kart ücreti, aylık ücret veya aidat söz konusu değil. Papara Black Card Temassız ödeme özelliğine sahip. Papara Black Card sahipleri  500.000 TL’lik bir hesap limitine sahipler. Bunun yanı sıra  atm’den para çekme özelliği var. Üstelik aylık 500 TL‘ye kadar para çekme işlemleri ücretsiz.

Papara Black Card nasıl alınır?

Papara Black Card isme özel basılan bir kart. Dolayısıyla mağazadan gidip almanız mümkün değil. Papara’ya kayıtlı müşteriler uygulama üzerinden talep edebiliyorlar. Papara uygulamasından giriş yaptıktan sonra, uygulamanın altında en sağda yer alan Papara Card ikonuna tıkladıktan karşınıza çıkan ekranda sahip olduğunuz kartların listesini görebilirsiniz. Ekranın altında alt menünün hemen üzerinde “Yeni Kart Ekle” butonuna tıkladıktan sonra süreç başlıyor.

Talebin alınmasından itibaren her adım uygulama üzerinden ve e-postalar aracılığıyla iletiliyor. Talebi ilettikten sonra kartın elinize ulaşması 10 iş gününü bulabiliyor. Genelde sorunsuz bir süreç ama çalıştıkları AGT kurye (aynigunteslim.com)’dan teslimat durumunu takip etmek biraz problemli oldu benim için. Bunun Papara müşteri deneyimini etkilemesine rağmen markanın çok elinde olan bir durum değil maalesef. Kartı izolasyon döneminde, yani kuryelerin çok yoğun çalıştığı bir dönemde istemiş olmam ile direkt alakası olabilir. Kart teslimine çok acil ihtiyacınız varsa bu yoğun dönemde kurye teslimatı sırasında sıkıntı çekebileceğinizi unutmamakta fayda var.

Kurye teslimat sırasında sizden kimlik istiyor kimlik bilgilerinin teyidi ve imza ile hesap limitiniz 500.000TL’ye çıkmış oluyor.

Papara Black Card Kart Numarası nerede yazıyor?

Papara Black Cardlar MasterCard logolu ön ödemeli kart çözümü. Platformla beraber kartın da tasarımı yenilendi. Artık kartın ön yüzünde kart numarası ve kart sahibinin adı soyadı yazmıyor. Tasarımı yenilenen Papara Black Cardlar‘da CVV (güvenlik kodu), kart numarası, son kullanma tarihi, kart sahibinin adı soyadı kartın arka yüzünde yer alıyor.