web statistics

İş Bankası’ndan Kredi Kartlarına 3 Ay Erteleme Kampanyası


İş Bankası Maximum kredi kartı sahiplerine, hesap özeti borçlarını herhangi bir sektör kısıtı olmaksızın 3 aya kadar erteleme fırsatı sunuyor.

Maksimum kart sahipleri hesap özeti erteleme işlemlerini;
– İş Bankası Çağrı Merkezinden,
– Maximum Mobil uygulamasından; Kartlarım > Kart işlemlerim > Hesap Özeti Erteleme
– İş Bankası Internet Şubesi ve İş Cep Mobil uygulamasından > Kartlarım > Hesap Özeti Erteleme adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Ekstresi’ni 3 ay ertelerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

İş Bankası Maximum özellikli kredi kart sahipleri; (Maximum Kart, Mercedes Card, Maximiles) tüm harcamaları sektör sınırlaması olmaksızın ertelenebilir tutara dahil edebiliyor.

Kampanya kapsamında 30 Haziran’a kadar yapılan işlemlerde asgari ve azami bir işlem limiti uygulanmayacak. Yine bu tarihe kadar yapılan erteleme işlemlerinde kredi kartı asgari borcunun ödenmiş olması şartı aranmayacak.

Kredi kartı hesap özeti borç tutarının tamamını erteleme imkan mevcut; ancak ödenmesi gereken asgari tutarının altında erteleme yaptığınız takdirde, son ödeme tarihinde kalan asgari tutarı ödememeniz halinde kartın gecikmeye düşeceğini unutmamak gerekiyor.

is bankasi hesap ozeti erteleme

Kampanyanın bir güzelliği de ve aynı zamanda kısıtı da, üst üste iki dönem hesap özeti erteleme yapılmasına izin vermesi. Bir önceki dönem hesap özeti erteleme/taksitlendirme yapan Maksimum özellikli kart sahipleri kampanya kapsamında hesap özeti erteleme işlemlerini yapabiliyorlar. Hesap özeti erteleme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ertelenen hesap özeti borcu kredi kartına yansıyana kadar değiştirilemiyor.

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme İşlemi’nde faiz uygulanıyor mu?

İş Bankası hesap özeti erteleme kampanyasında yürürlükte olan faiz oranları (aylık %1.25) uygulanıyor. Hesap özeti erteleme işlemleri için alınmakta olan akdi faiz, ertelenen ay kadar sonra üretilecek olan kredi kart hesap özetine yansıtılıyor. Kampanyaya katılım yaptıktan sonra pişman olur da iptal etmek isterseniz, işleminin iptalinin yalnızca erteleme işleminin yapıldığı günde ve İş Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Ancak bu oranlarda nakit akışı ile ilgili sorun yaşayanlar için güzel bir kampanya olduğunu söylemem gerekiyor.