web statistics

Mayıs 2020 Ramazan Ayı Kredi Kartı Market Kampanyaları


Covid -19 nedeniyle dünya çapında yaşanan sosyal izolasyonlu şu günlerde Ramazan’ın da etkisi ile kredi kartı harcamalarında marketlerin payları arttı. Market alışverişi toplam harcamaların içinde aslan payını alırken, yapacağınız alışverişlerde en avantajlı kampanyaların hangileri olduğuna dair size bir ön bilgi verelim istedik. Bilindiği gibi market ve gıda alışverişlerde taksit imkanı bulunmuyor, bu nedenle sizle paylaşacağımız market kampanyalarının hemen hepsi puan kazanımlı.

Garanti BBVA Ramazanda 100 TL Bonus Kampanyası

Garanti BBVA kredi kartı müşterileri, Bonus üye işyerlerinde market sektöründe tek seferde yapacakları 125 TL ve üzeri her ikinci harcamaya 20 TL, toplam 100 TL bonus veriyor kazanıyor.

Kampanyaya Garanti Bonus’lar, Bonus Flexi, Money Bonus, Flexi, Paracard Bonus, Bonus Business ve Easy dahil. Garanti BBVA Bonus sahipleri kampanyaya katılmak için ilk harcama öncesi BonusFlaş uygulaması üzerinden HEMEN KATIL butonuna tıklamak veya bankaya kayıtlı cep telefonundan 3340’ a ‘KAYIT’ yazıp sms göndermek zorunda.

Sosyal izolasyonun haziran başına kadar devam edeceği önümüzdeki günlerde kampanyaya Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahil edilmiş. Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki kampanyaya dahil ediliyor. Kampanya müşteri bazında ve ek kartlar dahil. Kullanılmayan bonusların geri alınma tarihi 29 Temmuz. Flexi, Bonus Flexi ve Bonus Genç için kampanya katılım ücreti 4,99 TL.

Kampanya il bakışta cazip gelse de üst liimit olan 100 TL bonus kazanabilmek için kampanya tarihleri olan 22 Nisan – 26 Mayıs tarihleri arasında farklı günlerde her biri en az 125 TL olan toplam 1250 TL tutarında bir market alışverişi yapmaları gerekiyor. Birkaç hane için alışveriş yapmıyorsanız çok üst limite ulaşmanız çok olası olmayabilir.

TEB Bonus Kartlar için de birebir aynı kurgunun geçerli olduğu bir kampanya var. Orada katılım için harcamadan öncesi bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan RAMAZAN yazıp 4616’ya SMS ile göndermek veya CEPTETEB Mobil Uygulaması kampanyalar sayfasındaki ilgili kampanya sekmesinden katılımak gerekiyor. TEB Bonus kartlar için Kampanya dönemi 24 Nisan – 26 Mayıs.

Yapı Kredi Worldcard Ramazan Kampanyası

Sosyal izolasyonlu bu Ramazan ayında Yapı Kredi rakibi Bonus’dan farklı olarak daha önce kullandığı kurgu ile devam etmeyi tercih etmiş. Kampanya dönemi olan 18 Nisan – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında gıda marketi sektöründeki Yapı Kredi World Üye İşyerleri’nden tek seferde yapılan ilk 125 TL ve üzeri alışveriş sonrası her 125 TL ve üzeri alışverişde 10 TL, toplamda 100 TL Worldpuan veriyor.

Kampanyaya katılım için ilk harcama öncesi World Mobil üzerinden ilgili kampanyaya katılmak için KATIL butonuna tıklamak veya Yapı kredi de kayıtlı cep telefonunuz üzerinden RAMAZAN yazın boşluk bırakarak müşteri numaranızı 4454’e göndermeniz gerekiyor. Yapı Kredi Müşteri numarası Yapı Kredi Worldcardlar üzerinde İsminizin hemen altında yer alıyor. Üst limit olan 100 TL değerindeki world puanı kazanman için 11 adet 125 TL yan 1375 TL tutarında harcama yapmak gerekiyor. Adetsel olarak tek sayılarda alışveriş yapmanız durumunda ilk alışverişi takip eden her işlemde puan kazanırken, Bonus kartla yaparsanız bu kazanım sadece çift sayılı alışverişlerde mümkün.

Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar, Albaraka ve Vakıfbank Worldcardlar dahil. Puanlar 29 Mayıs 2020 tarihine kadar yüklenecek olup, son kullanma tarihi 30 Temmuz 2020.

Yapı Kredi Ramazan Ayı 100₺ World Puan kampanyasının geçerli olduğu üye işyerleri: A-101, BİZİM TOPTAN, CARREFOURSA, CEPTEŞOK, EHAMAL.COM, GETİR, HEPSIEXPRESS, İSTEGELSİN, KIPA, MACROCENTER, MİGROS, ÖZDİLEK SÜPERMARKETLERİ, RAFINERA,ŞOK

İş Bankası Maximum Kart Ramazan Ayı Market Kampanyası

İş Bankası kredi kartı sahipleri, kampanya dönemi olan 23 Nisan – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında Maximum Kartlarıyla Maximum anlaşmalı marketlerden tek seferde ve farklı günlerde yapacağınız 125 TL ve üzeri 3. peşin alışverişinizde 30 TL, sonraki her peşin 125 TL ve üzeri alışverişinizde 15 TL, toplamda 75 TL MaxiPuan kazana şansına sahip olacaklar.

Kampanyaya İş Bankası Maximum özellikli tüm kredi kartları dahil.

Kampanyaya katılmak için; Maximum Mobil’de “Kampanyalar” bölümünden ilgili kampanyadaki “KATIL” butonuna tıklamak gerekiyor. Katılım kampanya dönemi içinde istenilen zaman (alışverişinizden önce veya sonra) yapabilabiliyor. Maximum kart Ramazan ayı market kampanyası için uzun bir katılımcı üye işyeri listesi var. Maximiles kartlara yüklenen puanlar MaxiMil’e dönüştürülemiyor ve /veya Avans MaxiMil kapatmakta kullanılamıyor. Kazanılan maxipuanlar 2 Haziran 2020 tarihinde en son kullanılan karta yüklenecek; Puan’ların son kullanma tarihi 31 Temmuz 2020.

Halkbank Paraf Card Ramazan Ayı Kampanyası

Puan kazanım açısından en rekabetçi banka olarak dikkat çeken Halkbank ParafCard kullanıcılarına diğer kredi kartı programlarından farklı bir kurgu ile kampanya sunuyor. ParafCard sahipleri kampanya süresi olan 1-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında yurt içinde market sektöründe toplamda yapılacak 750 TL harcamaya 40 TL, toplamda 1500 TL harcamaya 80 TL ParafPara kazanıyor.

Kampanyaya katılmak için kart sahiplerinin harcama yapmadan önce RAMAZAN yazıp 3404’e SMS göndermesi (bankaya kayıtlı cep telefonlarından) ya da Paraf Mobil uygulamasından Hemen Katıl butonuna tıklamaları gerekiyor.

Kampanyaya fiziki ve sanal POS’lardan yapılan harcamalar dahil ediliyor.

Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yükleniyor. Paraf, Parafly, Parafree, Sanal kartlar ve Ek kartlar kampanyaya dahilken; business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri kampanyaya dahil değil. Kampanya kapsamında kazanılan ParafPara’lar geri alınmıyor.

Ramazan’da Akbank Axess ile 1.250 TL ve üzeri market alışverişine 75 TL chip-para!

Axess özellikli Akbank kredi kartı sahipleri Ramazan boyunca market ve gıda sektörlerinde yapacakları toplam 1.250 TL ve üzeri alışverişe 75 TL chip-para kazanabiliyorlar. Kampanya süresi 24 Nisan-15 Mayıs 2020 tarihleri arasında, diğer banka kredi kartı kampanyaları ile kıyaslandığında 10 gün önce (15 Mayıs 2020 tarihinde) sonlanıyor.

Kampanyaya katılmak için Axess Mobil‘den “Hemen Katıl”a tıklamak gerekiyor. İşlemlerin kampanya kapsamında sayılması için tek seferde harcama tutarı 75 TL ve üzeri olması gerekiyor. Hak edilen chip-para hediyesi, kampanya koşulları gerçekleştirildikten sonra karta anında yükleniyor.

Bireysel Axess kredi kartları ile bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar kampanyaya dahil olup, Kampanyaya internet üzerinden yapılan alışverişler de dahil. Aynı gün aynı iş yerinden yapılan tüm işlemler kampanyaya dahil. Kampanya dışında kalan kartlar Wings, Ticari kartlar, Free, Neo ve Bank’O Card Axess olarak belirtilmiş.

QNB Finansbank Cardfinans Ramazan boyu market alışverişlerinde 100 TL ParaPuan

Ramazan ayı boyunca QNB Finansbank, CardFinans ve QNB First bireysel kredi kart sahiplerine internetten yapacakları market harcamaları da dahil olmak üzere her 125 TL ve üzeri market harcamaya 10 TL, toplamda 100 TL’ye varan ParaPuan hediye ediyor.

Kampanya, 24 Nisan – 23 Mayıs 2020 tarihleri arasında geçerli. Katılım için bankada kayıtlı olan cep telefonunuzdan harcama yapmadan önce RAMAZAN yazıp 2273’e SMS göndermek ya da Çağrı Merkezi, ATM, İnternet Şubesi veya Cep Şubesi üzerinden kaydolmak gerekiyor.

Kampanya kapsamında kazanılan ParaPuan’lar kampanyaya dâhil olunan bireysel kredi kartına harcama anında yüklenecek olup, 30 Haziran 2020’ye kadar kullanılabilecek. Kampanya kapsamında ek kartlarla yapılan harcamalardan kazanılan ParaPuan’lar, ek karta yüklenecek. Aynı gün aynı iş yerinde yapılan işlemlerden yalnızca ilki kampanya kapsamında ödül kazanıyor. Enpara ve Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarıyla yapılacak harcamalar kampanyaya dahil değil.

Geçen gün de bankacı arkadaşlarla konuşuyorduk, QNB Finansbank kart tarafı puan ve taksit imkanları açısından eski günlerini çok aratıyor. Enpara bu tanımın dışında. O ait olduğu platform gibi sınırlı; ama sınırlarına rağmen sağladığı fayda açısından verimli bir ürün.