web statistics

Mayıs 2020 Ramazan Bayramı Temel İhtiyaç Kredisi Kampanyaları


Global pandeminin yaşandığı şu günlerde, faaliyet alanına bağlı olarak bir çok iş yeri ya kapandı veya evden çalışıyorlar. Bazı ücretli çalışanlar evden çalışırken bazılarının gelirlerin ciddi kayıplar yaşandı.

BDDK da, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşanılan süreçte bankaların ellerindeki kaynakların en etkin şekilde kullanılmasını teşvik etmek amacıyla, kredilere yeni bir düzen getirerek ‘Aktif Rasyosu‘ adıyla bilinen kredi kabiliyet oranlarını artırdı. Yeni düzenleme ile Aktif Rasyosu; TL cinsi mevduat/katılım fonu tutarı toplamını ve yabancı para cinsinden de altın dahil fon tutarının toplamını kapsayacak şekilde tanımlandı. Bu gelişme bankaların ticari işletme ve bireylere kredi verme isteğini olmasa da motivasyonunu zoraki de olsa arttırmasına sebep oldu.

Bu motivasyonu kaçırmak istemeyen ve kredi itibarlarına güvenenler için Bankaların ramazan için hazırladıkları kredileri derlemeye karar verdik.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kampanyası

Geçtiğimiz bu olağanüstü dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; Halkbank hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerilerine gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi sunuyor.

Bu tahsis ücretli bir kredi olup,  (Binde 5) kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak,  kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur.

Kampanya mevcut halkbank müşteriler için ön onaylı bir kredi kampanyası  olduğu için başvurular Halkbank internet şubesi, mobil şube ve internet sitesi ve çağrı merkezi üzerinden müşteri girişi yapıldıktan sonra yapılıyor. Halkbank Temel İhtiyaç Destek kredisi başvurusu için tıklayın. Mevcut başvurunuzun sonucunu öğrenmek için en doğru adres yine Halkbank internet şubesi olacaktır.

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kampanyası

Hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan Vakfıbank bireysel müşterileri faydalanabiliyorlar. Kullanılabilir kredi üst limiti 10.000 TL, 6 ayı ödemesiz olacak şekilde, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli, alık %0,49 faiz oranda sunuluyor.

Kredi kullanılabilmesi için öncelikle başvuru sahibine onay SMS’i gelmesi gerekiyor. Onay mesajı geldikten sonra, şubeye gitmeden VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden krediyi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu buraya tıklayın

ramazan bayrami kredi 2020

İş Bankası 3 Aya Kadar Geri Ödemesiz Ramazan Bayramı Kredisi

İş Bankası “Anında Bayram Kredisi” ile müşterilerine özel belirlenen faiz oranıyla, 50.000 TL’ye kadar 60 aya varan vadeler ve 90 güne varan ödemesiz dönemli kredi kullanma fırsatı sunuyor. Kişiye özel uygulanacak faiz oranı ile müşteri özellikleri, kredi tutarı, kredi vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiklik gösterebileceğinin altı çiziliyor.

Anında Bayram Kredisi ile yaşadığımız döneme özel gerçekleşen ihtiyaçları karşılayabilmesi hedefleniyor. Arzu eden müşteriler ilk geri ödeme taksidini kredinin kullanıldığı tarihten 3 ay sonrasına öteleyebiliyor ve eşit taksitlerle geri ödeyebiliyorlar. Bu kampanya İş Bankası tarafından “Ekonomiye Destek Paketi” kapsamında hazırlanmış.

Başvuru için, İşCep’ Mobil uygulamaları, “Krediler” > “Anında Kredi Başvuru” veya “Başvurular” > “Kredi” > “Anında Kredi” adımından; İnternet Şubesi’nden; “Kredilerim” > “Anında Kredi” veya “Başvuru-Ürünler” > “Anında Kredi” adımlarını takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kampanyası

“Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için başlattığı bu kredi uygulamasında; amaç öncelikli olarak müşterilerinin temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri için kaynak yaratmak. Kredi üst limit 10.000,-TL olup, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli, aylık eşit taksitli.

Zıraat Bankası’nın müşterileri için kurgulanan bu kredi kampanyasına başvuruyu buradan yapabilir.

Yukarıda listesini yayınladığımız banka müşterisi olmayanlar için adında “Ramazan Ayı” geçmese de o dönem denk İhtiyaç Kredisi başvurularını aşağıdaki linklerden yapabilirsiniz:

Akbank İhtiyaç Kredisi başvurusu
TEB İhtiyaç Kredisi başvurusu
Denizbank İhtiyaç Kredisi başvurusu
Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi başvurusu