web statistics

Flash Öldü, Yaşasın Bonus Flaş


Bugünkü makalemiz konuk yazarımız Elif Bilge Eder tarafından hazırlandı. Elif Bilge Eder hakkında detaylı bilgiye yazının sonunda ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası, Bonus Flaş adı altında yepyeni bir mobil uygulamaya imza attı. App Store ya da Google Play Store’dan ücretsiz olarak yüklenebilen ve sadece mobil ortamlarda çalışan bu uygulama, Bonus Kart sahiplerine birçok kolaylık sunuyor.

Bonus Flaş’ın Sunduğu Kolaylıklar Nelerdir?

Bonus Flaş, cep telefonunuzdan ya da tabletinizden bir tıkla kartınızla ilgili birçok bilgiye ulaşabilmenizi, Bonus kart kampanyaları hakkında bilgi alabilmenizi ve aynı zamanda Garanti Pay üyesi e-ticaret sitelerinden güvenli alışveriş yapabilmenizi sağlıyor.

bonus flas ozellikleriUygulamaya tek tıkla erişebilir, kart şifrenizi girdikten sonra kart ve kampanya bilgilerinize çok hızlı ve pratik bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Uygulama ile ilgili detaylar şöyle:

Bonus Flaş Kredi Kartı Menüleri aracılığı ile
– Bonus kredi kartınızın limit, kullanılabilir limit, hesap kesim ve son ödeme tarihi bilgilerine ulaşabilir,
– Son 6 aylık hesap özeti detaylarınızı ve ödeme bilgilerinizi görüntüleyebilir,
– Limitinizin arttırılması için talep yapabilir,
– Garanti Bankası’ndaki vadesiz hesabınızdan kart borcunuzu ödeyebilir,
– Dönem içi işlemlerinizi, gelecek ödemelerinizi ve provizyonda bekleyen kredi kartı işlemlerinizi listeleyebilirsiniz.
– Bir tıkla ekstrenizi atlatabilir ya da işlemlerinizi taksitlendirebilirsiniz.

Bonus Flaş ile aynı zamanda Garanti Bankası Paracard’ınıza bağlı hesap bakiyenizi, dönem içi işlem kayıtlarınızı, günlük harcama limitlerinizi ve kartta birikmiş olan Bonus tutarını görüntüleyebilirsiniz.

Bonus Flaş’ın en önemli özelliği Kampanyalar…

bonus flas kampanyalarUygulama, kampanyaları kart kullanıcısına anında haber veriyor. Bunun yanında, lokasyon bazlı kampanyalarla kişiye özel kampanyaları da kullanıcısına sunabiliyor. Özellikle lokasyon bazlı kampanyalardan haberdar olabilmek için konum bilginizi paylaşmanız gerekiyor.

Kampanyalardan anında haberdar olma imkânını da elde edebilmek için yükleme sırasında bildirimlere “izin ver” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Eğer yükleme aşamasında bu izni vermediyseniz, daha sonra mobil cihazınızın ayarlar kısmından düzenleme yapabilirsiniz.

Kampanyalardan Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Bonus Flaş Kampanya menüsünde o dönem için geçerli olan tüm kampanyalar listeleniyor. Bunların içinde ilgilendiklerinizi favorilerinize ekleyerek, “Favorilerim” menüsü altında ayrıca takip edebilirsiniz.

Faydalanmak istediğiniz kampanyaların şartlarını anında görebilir, tek tuşla katılabilir ve kampanyadan faydalanabileceğiniz en yakın üye işyerini Bonus Flaş harita uygulaması üzerinden izleyebilirsiniz.

Ayrıca mevcut kampanyaların arasından en yakınınızda ve size en uygun olanı bulmak Bonus Flaş ile gerçekten çok kolay. Örneğin akaryakıt kampanyalarından size en yakın olanı, Kampanyalar menüsünden “Kampanya Ara”yı tıklayarak, mevcut konumunuza ya da sizin seçeceğiniz konuma en yakın akaryakıt kampanyalarını detay arama seçeneği ile bulabilirsiniz.

Detaylı Kampanya Arama menüsü AVM, Sektör ve Markalara ve konuma göre kampanya arama/ inceleme olanağını kullanıcıya sunuyor.

Bonus Flaş Uygulamasını Nasıl Yükleyebilirsiniz?

Kullanmakta olduğunuz akıllı telefon ya da tablete göre App Store ya da Google Play Store’dan “BonusFlaş”ı cihazınıza ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra TCKNO ya da Garanti Bankası Müşteri Numaranız ile kart şifrenizi ekrana girerek login olabilirsiniz. Uygulama cihazınızla müşteri bilgilerinizi eşleştirecek ve cihazınızdan daima aynı müşteri bilgisi ile login olmanıza imkân sağlayacaktır. Bu eşleştirmeyi uygulamanın ayarlar bölümüne şifreniz ile giriş yaparak kaldırabilirsiniz.

Bonus Kart kullanıcıları için kart bilgilerine oldukça hızlı ve pratik bir biçimde erişim sağlayan, kampanya bilgilendirmeleri ve kampanya takibini interaktif bir biçimde yapmaya olanak veren BonusFlaş uygulaması kart kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracağa benziyor.

Elif Bilge Eder Hakkında
Elif Bilge Eder: sırasıyla Galatasaray Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yeditepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Bölümleri’ni bitirmiştir.

1991 yılında bilgi teknolojileri departmanında bankacılık hayatına başlayan Elif Bilge Eder, Kentbank A.Ş. ve TurkishBank A.Ş.’de görev yapmış; plastik kartlar, alternatif dağıtım kanalları, bireysel bankacılık alanlarında kredi kartları, banka kartları, internet bankacılığı, ATM sistemleri ve çağrı merkezi gibi bir çok başarılı projeye imza atmıştır.

Halen Bireysel Bankacılık, Pazarlama, E-Ticaret, Dijital Bankacılık alanlarında çalışmalar yapan Elif Bilge Eder, Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği üyesidir. Evli ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Blog | Linkedin | Twitter: @elifbilgeeder