web statistics

İzolasyon günlerinde işinize yarayacak 4 Papara özelliği


Bugüne kadar kullandığım ön ödemeli kart çözümleri arasında en beğendiğim iki platformdan birisi Papara. Eksikleri yok değil (fon yüklemek için bir en az bir banka, ATM kullanma zorunluluğu olması bunlardan biri) ama sağladıkları fayda açısından talep ettikleri bedel ile karşılaştırınca neredeyse anme hizmeti veriyorlar diyebilirim. Bugün size özellikle içinde yaşadığımız şu izolasyon döneminde de işinize yarayacak Papara özelliklerinden bahsetmek istiyorum:

Güvenli online alışveriş

Günlük hayatın ağırlıklı olarak evde geçtiği şu dönemlerde zorunlu olmadıkça evden çıkmak kendimiz ve beraber yaşadığımız insanlar için ciddi riskler içeriyor. Durum böyleyken ihtiyaçlarımızın önemli bir kısmı için online alışveriş ile karşılamaya çalışıyoruz. Online alışverişte en büyük amaç ihtiyaçların tedarik edilmesini güvenli bir şekilde ödeyerek tedarik edilmesidir. Papara da bu amaçla önemli bir hizmet sunuyor. Alışveriş yaparken kredi kartı limitinizi veya banka hesabınızı riske atmak yerine Papara uygulamasını indirerek kayıt olduktan sonra birkaç dakika içinde sanal bir kart yaratıp bu hesaba fon aktararak güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Temassız İşlem özelliği

Papara platformu yenilendi. Bu yenilenme kapsamında Papara Black Card ve mağazalarda satılan Papara Lite Kart’a temassız işlem özelliği geldi. Yani herhangi bir nedenden dolayı fiziksel olarak alış veriş yapmanız gerekirse kartınızı el değiştirmeden POS cihazı ile temas etmeden kullanabiliyorsunuz. Global Covid-19 panemisi ile beraber temassız işlem limiti 250 TL’ye çıkarılddıktan sonra tek yapmanız gereken yenilenen Papara cardlardan birini kullanmanız yeterli.

papara ozellikleri

Papara Cashback nedir?

Sektördeki en deneyimli oyunculardan biri olan Papara rakiplerinden kampanya stratejisinde ayrışmayı tercih ederek Cashback programını duyurdu. Diğer ön ödeme platformları kısa süreli kampanyalar yaparken Papara daha uzun süreli aylık tekrarı olan nakit iade yapmayı tercih etti. Daha önce aktif kampanyalarını beğendiğimi dile getirmiş olduğum Papara da “Cashback” adı ile kampanya stratejisi olarak aylık tekrarı olan nakit iade programını açıklamış oldu.

Hepsiburada %5 Cashback Kampanyası

Son bir kaç gündür Tosla Kart tarafından lansmanı yapılan Hepsiburada Kampanyası’nı (Tosla Kart ile Hepsiburada’da yapılan 100 TL’lik harcamaya 20 TL iade) duyan Tosla Kart hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret ediyorlar. Benzer bir kampanya Papara Kart kullanıcıları için de var. Papara Cashback programı kapsamında Papara kart sahipleri Hepsiburada.com üzerinden yaptıkları harcamanın %5’ini anında hesaplarına nakit olarak alabiliyorlar. Bu program Mayıs 2020 sonuna kadar devam ediyor. Nakit iade üst limiti 30 TL.

Netflix, Spotify ve Youtube Premium %50 CashBack Özelliği

Global pandemi ile beraber dizi ve film prodüksiyonları, ligler, maç ve diğer spor müsabakaları durunca izleme alışkanlıklarımız da değişti. Çevirim için dizi, film, belgesel yayınlanan yasal platformlara talep arttı. İşte yenilenen Papara Cashback programı Netflix, Youtube premium veya Spotify aboneliği olan kullanıcılara ayda platform başına 10 TL’ye kadar iade yapıyor. Üstelik herhangi bir şart aranmaksızın. Tek yapmaları gereken platformun ödeme ayarlarına Papara kartlarını kaydetmek.

Eczane harcamalarında %50 Cashback Özelliği

İçinde bulunduğumuz bu olağanüstü dönemin bir etkisi de eczanelere yaptığımız ziyaretlerinin artması oldu. İşte bu dönemin iç görüsünen yola çıkan Papara Cashback programına eczane harcamalarını dahil etti. Papara card sahipleri kartları ile eczanelerde yaptıkları harcamaların yarısını (aylık 25 TL’ye kadar) iade ediyor.

Papara Card üyeliğini uygulamadan bir kaç dakika içinde aktive edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın iOS uyumlu telefonlar için olan versiyonunu buradan, Android tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilmiş versiyonunu buradan indirebilirsiniz.