web statistics

İzolasyon günlerinde işinize yarayacak 3 BKM Express özelliği


Sizi bilmem ama ben iki ayı aşkın bir süredir evden çalışıyorum. Bu süreçte alışveriş ve zorunlu olan durumlar haricinde dışarı çıkmamaya çalışıyorum. Hafta sonları ve tatil günlerinde devreye giren sokağa çıkma yasakları da eklenince alışveriş ve para transferi konusunda yaratıcı çözümlere ihtiyaç olmaya başladı. Bu ihtiyaçlara çözüm ararken BKM tarafından geliştirilen BKM Express mobil cüzdan çözümünün bir çok konu da çözüm ürettiğini farkettim. İşte izolasyon döneminde işinize yarayacak 3 BKM Express özelliği:

Migros, MacroCenter ve A101 mağazalarında kasada ödeme özelliği

Her ne kadar temassız işlem tutarları 250 TL‘ye çıkarılmış olsa da, Migros, Macrocenter ve A101 mağazalarından alışveriş yaparken, cüzdanınızı hiç çıkarmadan sizin için en avantajlı kampanyayı sunan kartınızdan ödeme yapmanıza imkan veriyor BKM Express mobil cüzdan çözümü. Bunun için tek yapmanız gereken kasadaki akıllı telefonuzdan BKM Express uygulamasına giriş yaparken kasadaki görevliye ödemeyi BKM Express ile yapacağınızı belirtmek. Mobil uygulamanın alt menüsünde yer alan Express Ödeme menü adımını takip ederek Kasada Ödeme seçeneğine tıklamak karşınıza çıkan QR Code’u (KareKod) okutun veya kasa görevlisine 5 haneli kodu kasa görevlisine iletmek. Karşınıza çıkan ekrandan ödeme yapmak istediğiniz kartı seçtikten sonra banka tarafından gönderilen onay kodu girilerek işlem tamamlanır.

BKM Express ozellikleri

Online alışveriş işlemlerinde BKM Express ile ödeme yapmak

Global pandemi süresinde zorunlu olmadıkça evden çıkmıyoruz. İhtiyaçlarımızın önemli bir kısmını veya ihtiyacımız olmadığı halde aldığımız birçok şeyi internetten sipariş veriyoruz. Bunu yaparken eğer cüzdanınızdaki kredi kartılarını direkt olarak kullanıyorsanız gereksiz risk alıyorsunuz demektir. Bunun yerine limitini kontrol edebileceğiniz bir sanal kart kullanmanız daha güvenli olacaktır. Ancak online alışverişde güvenliğinizi en üst seviye’de tutmak istiyorsanız o zaman size BKM Express kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun iki nedeni var. Nedenlerden ilki çok basit. Her internetten satış yapan güvenilir olmayabiliyor. Ama BKM Express ile entegre bir e-ticaret şirketini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Şu anda Türkiye’nin en prestijli ve yaygın e-ticaret pazar yerleri BKM Express ile entegre çalışıyor. Her banka e-ticaret şirketleriyle farklı dönemler için farklı koşullarda anlaşmalar yapıyor. En son güncel durumu BKM altyapısı sayesinde BKM Express üzerinden tanımlı kartlarınızda gerçek zamanlı olarak görüp en avantajlı şartları sunan kartı kolayca seçebilirsiniz. Buna ek olarak BKM Express tarafından zaman zaman yapılan kampanyalardan da ek fayda sağlayabilirisiniz.

Haftasonu ve tatil günlerinde para transferi imkanı

Covid-19 global pandemisi nedeniyle Türkiye’deki tüm bankalar özellikle internet ve mobil şube üzerinden gerçekleştirilen para transferlerini (EFT ve Havale) Mayıs sonuna kadar ücretsiz yaptılar. Ancak hafta sonları devreye giren sokağı çıkma yasakları tatil günlerinde ATM’ler aracılığıyla hesaplarındaki paraya ulaşmaya çalışan tüketiciler için bir sorun oluyor. BKM Express bu konuda üyelerine tanımlı kartlarından başka BKM Express üyelerine, BKM Express üyesi olmayan banka kartı sahiplerine 7 gün / 24 saat para gönderme imkanı sunuyor. Evet bu işlem kartın ait olduğu bankanın bu işleme izin vermesi / vermemesi durumuna göre değişebiliyor. Tabi bu işlemin de bir ücreti oluyor çoğunlukla ama hafta sonu veya tatil günlerinde farklı bankalarda hesaplara para göndermek için bir seferlik toplu taşıma ücretini geçmeyecek bir ücret ödemek bana makul geliyor doğrusu. BKM Express aynı zamanda üyeleri arasıda para isteme ve göndermeye imkan veren işlemleri de destekliyor. Detaylar için burayı inceleyebilirsiniz.