Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tuketicifinansman.net | 30 Kasım 2020

Scroll to top

Top

KOSGEB etiketindeki yazılar

KOSGEB’e Başvuracak Girişimciyi Garanti Bankası ve TOSYÖV Eğitecek

19 Nisan 2012 |

Garanti Bankası ve Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), iş dünyasına atılacak girişimcilerin KOSGEB’den kredi kullanabilmesi için alacakları eğitim konusunda işbirliğine gitti.

Garanti Bankası ve TOSYÖV’ün işbirliğine ilişkin ayrıntılar ortaklaşa yapılan bir basın … Read More

Depremzedelere Uzun Vadeli ve Faizsiz Kredi Verilecek

10 Kasım 2011 |

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, hasar tespitleri yapıldıktan sonra depremzedelere hibe gibi, çok uzun vadeli ve faizsiz kredi verileceğini söyledi.

Ergün yaptığı açıklamada, depremden zarar gören esnaf, sanatkar ve KOBİ’lere yönelik bazı destek modelleri üzerinde çalışma yapacaklarını belirterek, hayatın … Read More

Van’daki Depremzedelere Vergi Borcu Erteleme ve KOSGEB Kredisi Yardımı

24 Ekim 2011 |

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van’ın tamamında vergi uygulamaları bakımından mücbir sebep hali ilan edildiğini duyurdu ve yaşanan 7.2’lik deprem nedeniyle vergi borçlarının ertelendiğini açıkladı.

Şimşek yaptığı açıklamada “23 Ekim 2011 tarihinden itibaren verilmesi gereken tüm beyannameler ile bildirimlerin verilme ve … Read More

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı’yla Geri Ödemesiz 27 Bin TL Alabilirsiniz

23 Aralık 2010 |

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin TL hibe verilecek. Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 … Read More

KOSGEB Kredisine Başvurular Başladı

25 Kasım 2010 |

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin işletmeye kullandırmayı planladığı ve faizinin dörtte üçünü kendisinin ödediği Ölçek Endeksli Büyüme Kredisiyle, İhracat Kredisi faiz desteği için yapılan başvuru sayısı iki günde 45 bini aştı.

KOSGEB, … Read More

50 Bin Esnaf ve KOBI’ye 3 Milyar Liralık Düşük Faizli Kredi

15 Kasım 2010 |

Bayram öncesinde esnaf ve işsizlere yönelik iki yeni destek paketi açıldı. İstihdam paketini açan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 200 bin işsize istihdam imkanı sağlayacak 1 milyar 163 milyon liralık teşvik desteğini açıkladı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı da … Read More

KOSGEB Kredisinden Hizmet ve Ticaret Şirketleri de Yararlanabilecek

24 Nisan 2009 |

Milliyet’in haberine göre şimdiye kadar sadece imaalat sanayiinde faaliyet gösteren işletmelerin yararlanabildiği KOSGEB kredilerine, artık hizmet ve ticaret sektöründe faaliyet gösteren şirketler de başvurabilecek.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın dün yaptığı yazılı açıklamaya göre TBMM’de kabul edilen Küçük ve … Read More

İmalatçı, Esnaf ve Sanatkara Sıfır Faizli Kredi Başvuruları Bugün Başlıyor

26 Ağustos 2008 |

Faizi Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından karşılanacak olan sıfır faizli kredi için başvurular bugün başlıyor. Bu krediden sadece imalatçı, esnaf ve sanatkarlar yararlanabilecek. İşletmelerin, çalışan sayısına göre kullanabileceği azami kredi miktarı değişiyor. Buna … Read More