web statistics

2023 Temmuz MTV ödemesine hangi kredi kartı kaç taksit yapıyor?


(2023 EK Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) KASIM TAKSİDİ Kampanyaları için buraya tıklayın.)

2023’ün ikinci yarısına ait motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ödemeleri başladı. MTV her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödeniyor. Ancak bu sene bir istisna var! Şubat ayındaki depremlerin ardından ortaya çıkan finansman ihtiyacını karşılamak ve Hazine nakit rezervini artırmak için vergi artışları içeren kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. ‘Milli Dayanışma Paketi‘ olarak adlandırılan torba yasa ile bu yıl deprem bölgesinde yaşayanlar hariç tüm araç sahipleri, ek bir Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyecek. Bu düzenleme Meclisten geçerse, araç sahiplerinin Ocak ayında ödedikleri vergiler dahil olmak üzere 2023 yılı için belirlenen toplam MTV tutarı kadar bir tutarı ek olarak ödemeleri gerekecek. Ek olarak ödenecek tutar da iki takside bölünecek.

Bankalar MTV’yi internet üzerinden ödemek isteyenlere kredi kartına taksit fırsatı sunuyorlar. Yani devletin yapmış olduğu iki taksite, bankalar da ek taksit tanımlamış oluyorlar. İşte TEMMUZ 2023 motorlu taşıtlar vergisinde kredi kartına taksitle ödeme imkanı sunan banka kampanyaları:

Yapı Kredi Worldcard sahipleri 01– 31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme işlemlerine ücretsiz 3 taksit, gib.gov.tr’den World Pay QR kod ile yapılan 100 TL ve üzeri ödemelerde ise ücretsiz olarak 4 taksite bölünecektir.

Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ile gib.gov.tr’den yapılacak işlemler dahildir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme kampanyasından tüm Worldcard’lar, tüm Adios kredi kartları, Crystal kredi kartları, Taksitçi kredi kartları, Play Kart, Albaraka ve Anadolubank, sahipleri faydalanabilir.

World Mobil ile World Pay kullanarak MTV vergisini 4 taksitte ödeyebilmek için yapılması gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz. Unutmayın MTV yi 4 taksitte ödeyebilmek için telefonunuzda World Mobil uygulamasının yüklü olması gerekiyor. World Mobil’i yüklemek için buraya tıklayın.

Opet Worldcard sahipleri ise MTV ödemelerini yaptıktan sonra bu kartlara özel yapılan yönlendirmeleri takip ederek 4 taksite kadar ödeyebiliyorlar.

Garanti BBVA (Bonus, Shop & Fly Miles & Smiles vb) kartlarına MTV ödeme işlemlerine ücretsiz 3 taksit imkanı sunuyor. Kampanya 1 – 31 Temmuz 2023 tarihleri arasında geçerli. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 3 taksit fırsatı sunuluyor.

Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, garantibbva.com.tr, BonusFlaş, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA ATM’leri ve gib.gov.tr’den yapılan tüm MTV ödemelerine ücretsiz 3 taksit, gib.gov.tr’den GarantiPay ile yapılan ödemelerde ise ücretsiz 4 taksit ile ödeyebilecekler.

garanti mtv temmuz 2023

Kampanyadan Garanti BBVA Bonus’lar, Bonus Flexi, Bonus Genç, Money Bonus, Flexi, Shop&Fly, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları, American Express Card, Bonus American Express, Bonus Business, Dragon Bonus Business, Bonus Business American Express, Shop&Fly Business, Shop&Fly Business American Express, Miles&Smiles Business, Miles&Smiles Business American Express, Filo Card, EASY, American Express Business kart sahipleri yararlanabilir.
TEB Bonus Card sahipleri de 3 taksitle geri ödeyebiliyorlar.

İş Bankası Maximum Kart sahipleri Maximum Mobil uygulaması üstünden ya da gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirecekleri 750 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 2, 3 taksit imkanından faydalanabilecekler. İlgilenir misiniz bilmem ama MTV ödemesini Maximum Kart ile yapanlar, ek olarak Anadolu Sigorta’dan satın alacakları bireysel araç kasko poliçelerinde %10 indirim kazanıyor. Kampanyaya dâhil olan kartlar: İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles), Privia Kredi Kartı
Temmuz Motorlu taşıt vergisini Maximum mobil ile taksitlendirmek yapılması gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Halkbank, Paraf Card sahiplerine bu yazıyı yayına hazırladığımız tarihte motorlu taşıt vergisine özel bir taksit imkanı vermiyordu. Ama haliHazırda geçerli olan Ücretsiz 3 taksit kampanyasından yararlanabilirler. Paraf Card Ücretsiz 3 taksit kurgusuna göre Paraf kredi kartı sahiplerinin 1 Temmuz – 31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Halkbank Mobil, Halkbank İnternet Şubesi, Dialog ya da gib.gov.tr’den yapacakları MTV ödemeleri dahil 150 ve 20.000 TL aralığındaki gerçekleştirecekleri işlemler ücretsiz, faizsiz olarak 3 taksite bölünebilecek.

Dönem içine yansımış ancak ekstreleşmemiş tek çekim satış işlemleri için sonradan taksitlendirme işlemi yapılabilecektir. Sonradan taksitlendirme işlemi Halkbank Mobil, Paraf Mobil, Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Dialog ile veya işlem sonrası gelecek taksitlendirme SMS’ine onay SMS’i ile dönüş yapılarak gerçekleştirilebilecek.

Ücretsiz sonradan taksitlendirme işlemi sadece 3 taksit için geçerli olup, diğer sonradan taksit adetlerinde cari faiz oranı geçerli olacak.

Ziraat Bankası Bankart sahipleri; bu listedeki en şanslı kredi kartı sahipleri arasında yer alıyor diyebiliriz. Zİraat bankası Kampanya süresi boyunca (1 Temmuz – 8 Ağustos 2023 tarihleri arasında) Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM ve www.gib.gov.tr (https://ivd.gib.gov.tr, https://intvrg.gib.gov.tr) kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başak kartlarının kredi kartı özelliği ile yapılacak MTV ödemesi işlemlerinde sorgusuz sualsiz 4 taksitte geri ödeme imkanı sunuyor.

Asıl kartlar, bu kartlara bağlı ek kartlar ve sanal kartlar ile yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kampanya kapsamına dahil edilecek.

Bankkart’ın banka kartı özelliği, Bankkart Ücretsiz ve Bankkart Business ürünleri ile yapılan ödemeler kampanya kapsamına dahil edilmeyecek.

QNB Finansbank Cardfinans sahipleri, 1-31 Temuz 2023 tarihleri arasında yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatından yararlanacak. Ödemelerinizi QNB Mobil, İnternet Şubesi, Motorlu Taşıtlar Vergi Ödeme Sayfası, Çağrı Merkezi, şube kanallarımızdan veya www.gib.gov.tr’den yapabilirsiniz.

İlgili dönem içerisinde tüm tek çekim ödemeler 3 taksite bölünecek olup, tek çekim ödeme opsiyonu bulunmayacaktır.

Ticari kredi kartı sahipleri taksit kampanyasından kart bazında, bireysel kredi kartı sahipleri ise müşteri bazında faydalanır.

QNB Finansbank Enpara’dan MTV ödemelerinde kredi kartına 6 taksit imkanı devam ediyor ama resmi bir açıklama da yok. Enpara kredi kartı sahipleri ise gib.gov.tr üzerinden yapacakları peşin ödemeleri Enpara internet şubesi veya Enpara mobil bankacılık uygulaması üzerinden güncel dönem işlemlerinden aylık 6000 TL’ye kadar ücretsiz 3 taksit kampanyasından yararlanarak taksitlendirilebiliyorlar. Eğer tek motorlu taşıt vergisi (MTV) ödeyeceğim derseniz banka size ödemenizi 6000 TL’yi aşmamak kaydı ile 6 aya kadar ücretsiz faizsiz taksitle geri ödeme imkanı sunuyor. Eğer hali hazırda QNB Finansbank Müşterisiyseniz Enpara.com da kolayca buradan hesap açarak Enpara.com kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Motorlu taşıt vergisinden bahsetmişken vergiler ile ilgili bir hatırlatma daha yapmak isterim. 31 Temmuz 2023 aynı zamanda Kira gelir vergisi ikinci taksitinin ödemesinin de son tarihi. Onu taksitlendirmek isterseniz bu kampanyaların taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Bence Temmuz 2023 için vergi ödemelerinde tercih edebileceğiniz kartların sıralaması;
– Enpara.com kredi kartı
– Ziraat Bankart kredi kartı,
– Halkbank Paraf
– İş Bankası Maximum
– Yapı Kredi Worldcard
şeklinde olmalı.