web statistics

Netflix, Spotify, Amazon Prime popüler iade kampanyaları


Siz de bizim gibi çevirim içi video müzik hizmetlerini kullanıyorsanız farketmişsinizdir. Son zamlardan sonra özellikle Netflix, Amazon Prime ve Spotify aile bütçesinde dikkat çeken harcamalar olarak kendilerini göstermeye başladılar. Eskiden Amazon Prime 10 liranın altında aylık maliyeti ile yıl boyunca üyeliğin sağladığı avantajlar ile karşılaştırdığında çok dikkat çekmezken, bir anda 40 liraya dayanınca aldığınız video içeriğin kalitesini de sorgulamaya başlatıyor. Bugünkü yazımızın konusu aylık olarak ücret yansıtan bu üç çevirim için eğlence platformunun maliyetlerini hatırı sayılır derecede düşüren e-para / ön ödemeli kart ve kredi kartı platformları kampanyaları.

İlk önce bu alanda kampanyaları ile gözümü açan Enpara.com’dan %50 iade (Eylül 2023) ile başlayalım. 30 Eylül 2023’e kadar her ay Netflix, Spotify, Youtube Premium, Amazon Prime, Disney Plus, Exxen, Steam, PlayStation Network, Xbox platformları üzerinden Enpara.com Kredi Kartı’nız ile yapacağınız toplam 150 TL’ye kadar olan harcamalarınızın %50’sini iade ediyor. Kampanyadan yararlanmak için en az 2 fatura ödeme talimatınızın olması ve Enpara.com Kredi Kartı ekstre borcunuzun en az 5.000 TL olması gerekiyor. Kampanya avantajlı gözüküyor ama alternatiflerine göre çok fazla şart aranıyor. Enpara.com kredi kartının daha avantajlı olduğu kampanyaları başka bir yazıda değerlendireceğiz.

İspanya’da yaptığı Neo Bank satın alması ile Unicorn dünyasına adım atan Papara, Papara Cashback kampanyasıyla Netflix, Spotify harcamalarında sırasıyla 30 TL, 10 TL nakit iade yapıyor. Eylül 2023 tarihine kadar devam eden kampanya bu servislerin son ücretleri dikkate alındığında çok da cazip tarafı yok maalesef. Yeni müşteri kazanmak yerine halihazırda burada bakiye tutan müşterilerin alternatif platformlara geçmeye üşenenleri motive edecek kadar bir iade sunuyor.

Aktif Bank’ın para transferi ve ön ödemeli kart çözümleri girişimi Uption Kart 2023’te son kullanıcı ile buluştu. Müşteri tabanını genişletmek amacıyla Netflix, Spotify, Amazon Prime, Exxen ödemelerinde sırasıyla aylık olarak 35 TL, 15 TL, 19.50 TL ve 25 TL nakit iade imkanı sunuyor. Yukarıda bahsettiğim alternatiflerine kıyasla toplamda daha avantajlı bir kampanya. Ama Uption’ın asıl avantajları yurtdışı para transferlerinde ve Playstation ödemelerinde dikkat çekiyor.

amazon prime netflix spotify

İş Bankası tarafından hayata geçirilen ön ödemeli kart elektronik para çözümü Nays müşteri tabanını genişletmek için en yüksek iadeleri müşteri tabanıyla paylaşan şirket olarak dikkat çekiyor. Dijital Platformlar kampanyası dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’ini ayda 100 TL’yi geçmeyecek şekilde iade ediyor. Bu benim aylık abonelik ödediğim servislerde ilk tercih ettiğim platform olmasına yetti. Ayrıca e-ticaret, oyun vb gibi platformlarda iadeler var. Kampanyaların tamamı 30 Eylül’e kadar geçerli. Sonrasında uzatılma ihtimali yüksek ama ekonomik durumlara göre değişebilir.

İş Bankası Nays hesabı açmak için buraya tıklayın.

Neflix ve Spotify gibi platformlara iade indirim yapan başka kredi kartı programları ve e-para platformları da var ancak iade limitleri çok altta kalıyor. Malum ekonomik şartlar ağırlaşıyor ve evde zaman geçirilen zaman artarken burada online platformlara daha sık başvuruluyor.