web statistics

Yenilenen İninal’da kart numarası nerede yazıyor?


Türkiye’de ön ödemeli kart rekabetindeki önemli bir pazar payına sahip olan İninal Kart cephesinden yeni haberler var. 3 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip İninal kart, Visa ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde kart tasarımını yeniledi. Yepyeni tasarımıyla kullanıcılarının karşısına çıkan ininal’ın bu iddialı bir tasarımı üye işyerlerinde pos cihazlarını kullanan personelleri de şaşırtacak bir özelliğe sahip. Yenilenen İninal Kart‘ın ön yüzünde geleneksel kartlarda bulunan kart numarası veya ödeme sistemi logosu (Visa) yer almıyor. Yenilenen kartlarda kart numarası, son kullanma tarihi, CVV (güvenlik kodu) kartın arka yüzünde yer alıyor.

Kart sahipleri, dünyanın her yerinde, Visa logolu alışveriş sitelerinde, POS ve ATM’lerde kullanılabilmenin yanısıra, ATM’lerden nakit çekme imkanına da kavuşmuş oldular. Nakit çekme limiti bir takvim yılında 300 TL ile sınırlı ama bu da bir başlangıç.

Tasarımı yenilenen İninal Kartlar’ı tüm İninal satış noktalarından (D&R, KİM Market, Migros, Pratik İşlem, PTT işyerleri, Şok Market, Teknosa, Vatan Bilgisayar) 5 Lira karşılığında satın alabilirsiniz.

Mastercard logolu eski İninal Kartları olan müşteriler de yeni tasarımlı İninal Kartlar‘a geçmek isterlerse mevcut kampanyadan faydalanabililer.

İninal Kart yenileme kampanyasında, eski müşteriler İninal satış noktalarından aldıkları kartları uygulamaya kaydettikleri taktirde eski kartları kapatılarak bakiyeleri yeni tanımlanan karta aktarılıyor. Bunun yanı sıra yeni kart için yaptıkları 5 tl’lik ücret de kart bakiyelerine aktarılıyor. Ayrıca ilk ay için 2 TL’lik kullanım ücreti de İninal Kart tarafından iade ediliyor.

Yenilenen İninal karta geçiş işlemleri için aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz:

Kampanya ile ilgili altını çizmekte fayda olabilecek bir özellik var. Birden fazla kart kullanan müşteriler için bir dezavantaj söz konusu olabilir. Yeni kartı tanımladığınız anda bütün eski kartlar kapatılıp toplam bakiye ve iadeler (kullanım ve kart ücreti) yeni karta yapılıyor.

Yenilenen İninal Kart şık tasarımı ve nakit çekme özelliği ile banka kullanmadan kritik bankacılık işlemlerine erişim veren güzel bir alternatif olma yolunda ilerliyor. Tek rakip Paycell Card. İninal’dan hesaba (IBAN) veya cep telefonlarına para gönderme imkanı da sağlanırsa rakebette büyük avantaj sağlayacaktır.

Yenilenen İninal Kart tasarımı ile tanıtım filmi: