web statistics

Yapı Kredi Dijtal Kasko Nedir? Dijital Kasko Güvenilir mi?


Yapı Kredi Dijital Kasko’dan bahsetmeden önce, kasko hakkında genel bir bilgi vererek başlayalım. Kasko, zorunlu trafik sigortası teminat ve limitleri dışında kalan hasarlar için yaptırılan bir araç sigorta poliçesidir. Araç sahipleri için önemli bir maliyet kalemidir\ özellikle yedek parçası pahalı araç sahipliğinde kasko teminatı önemli bir hizmet sunar.

Kasko pirimi; araç sahiplerinin sürücü olarak performansı, aracın veya sürücünün yaşı gibi bir çok kritere göre fiyatlanır. Daha sonra kişinin kasko sahipliği boyunca prim hasar getirisi değerlendirilerek oluşan prim miktarına bir indirim uygulanır. Buna hasarsızlık indirimi denir.

Dijital Kasko, Yapı Kredi ve Allianz Sigorta işbirliği çerçevesinde Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde kasko teklifi almaya ve bunları poliçelendirme yapmalarına imkan veren bir sigortacılık ürünü.

Allianz, sigortacılık sektöründe tramer gibi araç hasar durumu, şöför performansı, araç sahipliği durumu gibi bilgilerin yer aldığı veri tabanlarından sorgulama altyapılarını kullanarak kasko sigorta fiyatlamasını otomatize ederek Yapı Kredi dijital kanalları üzerinden tüketicilere sunuyor.

Dijital Kasko teklifi nasıl alınır?
Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden “Ürün ve başvurular” menüsü altında yer alan “sigorta işlemleri” adımından “Dijital Kasko Sigortası” altından araç plaka ve tckn bilgilerini girdikten sonra yönlendirmeleri izleyerek kolayca teklif alabilir, alınan teklifi kaydedebilir ve satın almak istediğiniz durumda Yapı Kredi kanallarında tanımlı ödeme araçlarını kullanarak satın alabiliyorsunuz.

Hangi şartlarda ideal?
Özellikle yenilemesi gelen, özel şartlar içermeyen poliçelere avantajlı bir alternatif sunması açısından dikkat çekici. Fiyatlama aşamasında insan müdahalesinden arındırılmış bir ürün olmasına rağmen Deprem, Cam, 3. Kişi Sorumluluk İMM, İkame Araç, Hasarsızlık Koruma gibi özel teminatlarda değişiklik yapmanıza imkan vermesi bir avantaj. Bunun yanı sıra, ait olduğunuz meslek grubuna tanımlı özel bir indirim varsa (Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu ve Eşleri, Öğretmenler Üniversite öğretim üyeleri vb. gibi) bunlardan da faydalabiliyorsunuz.

Şu anda Dijital Kasko sigortasını Yapı Kredi kredi kartları ile satın alan herkese kasko tutarının %10’u kadar world puan kazanabildiği bir kampanya da var.

Yapı Kredi Dijtal Kasko mu? Garanti BBVA Kazançlı Kasko mu?
Yapı Kredi Dijital Kasko, Garanti BBVA’nın Eureko sigorta işbirliği ile çıkardığı Garanti Kazançlı Kasko ile karşılaştırdığınızda Allianz Sigorta farkı ile öne çıkıyor. Ama özel kasko ihtiyaçları için (ikinci el araç, ortak mülkiyetli araç gibi) tekliflendirme ve poliçelendirme sürecinin profesyonel bir sigorta acentesi ile yapılmasında fayda olduğuna inanıyorum.

Dijital Kasko Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz: