web statistics

Türkiye Sigorta Nedir? Türkiye Sigorta güvenilir mi?


Türkiye Sigorta ana hissedarı TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi olan ve Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın kontrolünde olan sigorta şirketlerinin Eylül 2020 itibariyle birleşmesiyle kurulan sigorta şirketinin adıdır.

Güneş Sigorta, Halk Sigorta, Ziraat Sigorta; Vakıf Emeklilik ve Hayat, Halk Hayat ve Emeklilik, Ziraat Hayat ve Emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle kurulan Türkiye Sigorta 20 bölge müdürlüğü, 2.500’den fazla acentesi, 5.000’e yakın banka şubesinde sigorta sektörünün büyük oyuncularından bir haline geldi bile.

Bu birleşmeyle Türkiye Sigorta hayat dışı sigorta pazarında yüzde 13.7, yüzde 21.4 pay ile bireysel emeklilik sisteminde ve yüzde 30 ile hayat sigortalarında olmak üzere üç branşta da liderlik koltuğuna oturmuş oluyor.

Eğer yukarda bahsi geçen sigorta şirketleri ile çalışıyorsanız zaten otomatik olarak yeni şirketin müşterisi olacağınız için bir sorun yaşamazsınız. Farklı bir şirketle çalışıyorsanız poliçe yenileme döneminde Türkiye Sigorta acentelerinden alternatif teklif almayı atlamayın. Türkiye Sigorta Çağrı Merkezi numarası +90(850) 202 20 20 olarak belirtilmiş. Ancak ilgili iş birimine buradaki yönlendirmeler ile ulaşmak oldukça emek isteyen bir durum.

turkiye sigorta

Bu şirketlerde çalışan personel iseniz; kesinlikle büyük bir finansal kurum haline gelen Türkiye Sigorta çalışanları lansmanın da heyecanıyla çok mutlular ancak önlerinde kendilerini bekleyen çok kritik bir süreç var. Halihazırda 6 şirkette benzer pozisyon ve görevlerde bulunan bir çok personel var. Farklı platformlar ve yazılımlar üzerinde devam eden poliçe operasyonları var. Unutmamak lazım ki 6 şirketin birleşmesinden doğan şirketin aynı sayıda çalışanla veya çoklu sistemle operrasyonlarına devam etmesi çok olası değil. Verimlilik için sadeleşme gerekecektir.