web statistics

Papara Corporate Card MassPayment nedir? Papara Şirket Kartı ne işe yarar?


6 milyona yaklaşan üye sayısı ve pandemi döneminde yakaladıkları %80 büyüme ile Papara‘nın yalnız elektronik para şirketleri arasında değil, Türkiye’de faaliyet gösteren küçük ölçekli bazı bankaların bile önüne geçtiği yadsınamaz bir gerçek.

Pandemi döneminde bireysel alanda tüketiciye ihtiyaç duydukları temassız işlem, QR (karekod) ile ödeme, fatura ödeme ve cashback gibi faydalar sunarak bu büyümeyi yakalayan Papara, pandemi izolasyonunun ikinci ayağında işletmelere bu zorlu dönemlerde faydalı olacak kurumsal çözümler sunmaya başladı.

Bankacılık alternatifi olarak Papara

Türkiye’de teknolojik olarak en ileride olan sektörlerin başında bankacılık sektörü geliyor. Mobil bankacılık internet bankacılığının yanı sıra mobil cüzdan çözümleri gibi alanlarda da çalışıyorlar. Ayrıca ellerinin altında BKM altyapısı var. Bu durum Papara’nın yakaladığı başarıyı daha da anlamlı hale getiriyor. Covid 19 pandemisi ile ikinci izolasyon dönemine girdiğimiz bu dönemde “müşteri yapmak istediğin kitleye gerçek bir fayda sağla” mantığı ile ilk izolasyon döneminde bireysel müşterilere sağladığı faydalardan sonra, kurumsal müşterilerin bu zorlu dönemde faydalanacağı hizmetleri teker teker açıklamaya başladılar.

Papara Corporate Card nedir?

Papara’nın işletmelere hem firmanın kendisi için, hem de çalışanları için sunduğu kurumsal çözümlerden birisi olan PaPara Corporate Card, ticari bir ön ödemeli kart çözümü olarak dikkat çekiyor..

Papara Corporate Card’la neler yapılır?

Özellikle şu dönemde tamamen sipariş odaklı çalışan restoran, cafe ve mesafeli satış ile ciro yapan işletmeler, Papara kurumsal üye işyeri olarak Papara Corporate Card’ı kullanabilirler. Papara Corporate Card, kurumsal hesaba bağlı olan ve işletmelere bütün özelliklerini kendilerinin yönetebileceği bir ortam sağlıyor.

Papara’da kurumsal firmalara sunulan arayüz ve API erişimiyle farklı departmanlarda görev yapan (muhasebe, satın alma, saha satış vb.) ekip üyelerine Corporate Card tahsis edebilirsin. Tek bir panelden bütün departman bazında veya kişisel detayda yapılan harcamaları kontrol edebilirsin. Bunun yanı sıra harcamaların muhasebeleştirilmesi de şirket hesabından kolay bir şekilde yapılabilir. Çalışanların nerede, ne kadar harcadığını kolayca takip edebilir ve belli noktalarda yoğunlaşan harcamaları tespit ederek bunlarla özel anlaşmalar yapabilir.

PaparaMassPayment

Kurumsal üye işyeri olarak Papara Corporate Cardlar‘ı personele dağıtıp kontrol edebilmenin yanı sıra, MasterCard ve Visa’nın geçerli olduğu her yerde harcama yapabilme esnekliği sağlar. Corporate Card’ın limitlerini belirlemek, nerelerde harcama yapılacağını seçebilmek firmanın elinde. Hangi kartların internet harcaması yapabileceğine de işletme sahipleri karar verebiliyor. Örnek vermek gerekirse, saha satış ekipleri olan işletmeler bu personele tahsis ettikleri kartları sadece belirli benzin istasyonlarında veya otellerde belirlenen limitler dahilinde kullanmaya imkan verebilir. Yine sahada yapılacak günlük yeme-içme gereksinimleri için de limit belirlemek ve bu limite göre harcamaların yapılmasını sağlayabilirler.

Papara MassPayment nedir?

Paparanın kurumsal müşterileri için geliştirdiği hizmetlerinden biri de Papara MassPayment. Papara’yı tüketiciler arasında popüler yapan 7/24 para gönderme özelliğinin kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş bir versiyonu. Aynı bireysel hesaplarda olduğu gibi, zaman kısıtlaması olmadan anında ödeme dağıtabilir; bireysel kullanımdan farklı olarak, bunu aynı anda binlerce hesaba tek bir tıkla yapabilirsiniz.

Papara MassPayment tercih eden markalar hangileri?

Yandex, Nonolive, Streetbees, Faladdin ve Binance şu anda beraber çalıştıkları saha ekiplerine hakedişleri göndermek için bu altyapıyı kullanıyor. Papara MassPayment’ın klasik banka hesaplarından farklı pek çok yanı var. Özellikle kalabalık müşteri portföyü olan işletmelerin MassPayment’ta en çok sevdikleri taraf, ödeme yaparken IBAN numarasına ihtiyaç duyulmaması ve ödemelerin hızlıca gerçekleşmesi.

Papara MassPayment ile tek bilinmesi gereken, ödeme yapılacak kişinin Papara hesabına ait cep telefonu, e-posta ya da kimlik numarasından en az biri. Unutmayın Papara MassPayment ile para göndereceğiniz kişinin mutlaka tanımlı bir Papara hesap sahibi olması gerekiyor.

Papara MassPayment nasıl çalışır?

Papara Kurumsal kullanan müşteriler, Papara MassPayment API kullanarak otomatik olarak ya da üye işyeri portalları üzerinden ödeme yapılacak kişileri içeren dosyaları yükleyerek bir kaç dakikada hakedişleri dağıtabilir ve para gönderebiliyorlar.

Kurumsal kart sahibi nasıl olunur?

Şahıs şirketleri veya tüzel kişi şirketler üye işyeri olmak için Papara başvurusu yapmaları gerekiyor. Çok sayıda bağımsız servis sağlayıcı ile çalışan Yemeksepeti’nin de tercih ettiği Papara Kurumsal’a başvurmak için buraya tıklayın.