web statistics

Eski İninal Kartlar’ın yenilenmesi için son tarih 31 Ağustos 2019


Yenilenen İninal Kartlar‘daki değişimin tasarım ve Visa ile sınırlı olmadığının altını çizmiştik. Yapısal bir değişim de söz konusu.
Kartını yenilemek istemeyenler için önemli bir duyuru var. Eski İninal Kartlar’ın yenileri ile 31 Ağustos 2019 tarihine kadar değiştirilmesi gerekiyor. MasterCard logolu eski kartlar bu tarihten sonra kullanıma kapatılacak.

Yeni İninal Kart’ınızı İninal Cüzdan ana sayfasında yer alan Kart Ekle’ye tıklayıp hesabınıza eklemek yeterli. İninal otomatik olarak hesapta tanımlı eski kartı/ kartları kapatıyor ve eski karttaki bakiye anında yeni karta transfer ediliyor. İninal Kart yenileme kampanyası kapsamında 5 TL’lik yeni kart ücreti bakiye olarak kart hesabına ekleniyor.

Ben yaptım ve sorunsuz bir deneyim yaşadım. Fiziksel İninal Kart‘a ihtiyacı olmayanlar yine İninal Cüzdan mobil uygulaması üzerinden kolayca Visa Sanal Kart oluşturabilirler. Yeni sanal kartı yaratırken de varsa eski kart otomatik olarak kapatılacak. Eski karttaki bakiye anında yeni sanal karta transfer ediliyor.

Benim gibi illa bir fiziksel İninal Kart kullanmak istiyorsanız; satın alabilmek için oluşturulan sanal karta 5 TL hediye ediliyor. Yeni İninal Kart’ta ilk bir ay kullanım ücreti yine iade ediliyor.

Yenileme sürecinde kart numaraları tamamen değişeceğinden eski İninal Kartı’n tanımlı olduğu Spotify, Netflix, Apple Store veya Google Play gibi hizmetlerde ve aboneliklerde kesinti yaşamamak için yeni kart bilgileriyle güncellemek gerekiyor.