web statistics

Maximum Mobil uygulamasına uçak bileti alma özelliği geldi


En beğendiğim mobil çüzdan uygulamaları sıralamasında BKM Express ile beraber  İş Bankası Maximum Mobil uygulaması kapışıyor. İkisinin farklı alanlarda uzmanlığı bulunuyor. BKM Express güvenli e-ticaret ödemeleri üzerine yoğunlaşırken Maximum Mobil, günlük hayatta tüketicinin uzaktan tedarik edebileceği ürün ve hizmetlere yoğunlaşıyor. Maximum Mobil uygulamasından İstanbul Kart yüklemesi yapabiliyor, Cinemaximum’lara bilet alabilmek mümkün. Üstelik bu işlemleri yapmak için İş Bankası kredi kartı sahipliği aranmıyor. Yukarıda saydığım özelliklere ek olarak uygulama üzerinden uçak bileti alma özelliğinin de gelmesi çok şık oldu. Üstelik uçak biletini Maximum Kart dışında bir kartla alma imkanı da var.

Maximiles uçuş programı olan İş Bankası, Maximum Mobil uygulamasında sunduğu uçak bileti alabilme özelliği sayesinde uçak bileti ve uçuş mili kazandıran kredi kartı programlarında rakiplerine karşı net bir fark yaratmış oldu. Bu tür kart programlarında en büyük sorun; biletleme işlemi için puan kullanımının çağrı merkezi üzerinden yönlendirme ile seyahat acentası üzerinde yapılmasıydı. Normal şartlarda Pegasus uygulamasından birkaç dakikada alınabilen bir yurt içi uçak bileti için telefonda çok daha uzun süreler görüşerek çaba sarfetmeniz gerekiyor. Mobil uygulamalara aşina son tüketici için bu durum ciddi bir memnuniyetsizlik yaratıyordu. Maximiles müşterileri ve Maximum Mobil kullanan İş Bankası müşterileri istedikleri uçak biletlerinin satın almasını buradan kolayca yapabilir hale geldiler. Üstelik İş Bankası kredi kartı sahibi olmaları veya kullanmaları zorunluluğu olmadan.

Kullanıcı deneyimi ve sunduğu uçuş alternatifleri açısından diğer biletleme uygulamalarından eksik veya geliştirilebilecek yanları olduğu doğru ancak Maximum Mobil müşterilerine sunduğu ödeme çözümleri ile tam anlamıyla bir mobil cüzdan uygulaması ve kullanıcılarına günlük hayatta güzel, pratik katkılar sunuyor. Uçak bileti özelliği ise yalnızca bunlardan biri. Maximum Mobil ile uçak bileti alma hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bu yazıyı tavsiye ederim.