web statistics

Iconomi nedir? Iconomi.com güvenli mi?


ICONOMI kripto para alıp satanlar için bir copy trading platformu. Kendi istediğiniz coinlere alabilmenin yanısıra kendine bir portföy oluşturan liderlerin başarı grafiklerine bakarak onların trade’lerini birebir kopyalayabiliyorsunuz. Kısaca neler yapabileceğinizi anlatayım:

1. Copy trading: Günlük, haftalık, aylık, yıllık başarı grafiklerine bakarak farklı portföylere (Crypto Strategy) para ekleyerek otomatik olarak onlarla aynı tradeleri yapabilirsiniz. Iconomi hesabınıza BTC, ETH veya USDT yollayın ve istediğiniz stratejiye ekleyin, yapmanız gereken bu kadar. Onlar trade etsin, siz arkanıza yaslanıp izleyin.

2. Kendi stratejinizi oluşturursunuz: Örn %50 ETH, %25 Avax, %15 SOL, %10 USDT’den oluşan bir strateji oluştur, yüzdeleriyle istediğiniz gibi oynarsınız. Bu stratejiyi dışarıya açarak başkalarının sizi kopyalamasını sağlar, gelir elde edebilirsiniz.

3. Sadece istediğiniz coinleri alıp satabilirsiniz.

Gelelim benim en sevdiğim taraflarına:

– Copy trading zaten başlı başına mükemmel. Twitter’da tanımadığınız kişilerin hiç bir dayanağı olmayan yatırım tavsiyeleriyle yatırım yapmak yok! Iconomi’de al-satlarını kopyalamayı düşündüğünüz herkesin geçmiş kar ve zararları yüzdesel olarak yazıyor!

– Eğer kendi stratejinizi oluşturursanız, elinizdeki tüm coinler için stop-loss (zarar kes) kuralı koyabilirsiniz. Örn: BTC 50 bin dolar altına düşerse portföyümdeki tüm coinleri sat diyebilirsiniz. Böylece ani düşüşlere karşı koruma sağlarsınız. Veya portföyüm %15 değer kaybederse dolara dön kuralı koyabilirsiniz.

– Birden fazla stratejiye para yatırarak riskinizi bölebilirsiniz.

Iconomi.com nasıl kullanılır?

Türkiye’den yatırım yapacaklar için en kolay yöntem Iconomi’de hesap açtıktan sonra size verecekleri kripto para cüzdanın BTC, ETH USDC veya USDT yollamak. Sonrasında ister kendi tokenlarınızı alın, isterseniz de elinizdeki fonla tek bir butona tıklayarak kripto stratejilerden birine dahil olun.

Iconomi kullanımı ve diğer tüm sorularınız için ICONOMI TÜRKİYE TELEGRAM GRUBU‘na katılabilirsiniz.

iconomi

Iconomi.com güvenli mi?

Londra merkezli bir şirket olan ICONOMI üzerinde işlem gören tüm fonlar sıcak ve soğuk cüzdanlar saklanıyor. Saklanan coinlerin şirket için transfer işlemi için birden fazla yetkilinin dijital imzasının gerektiği bir süreç uygulanıyor ve böylece hacklenme riskinin önüne geçiliyor. Siz çekim işlemi talep ettiğinizde ise güvenlik gereği iki adımlı doğrulama (2FA) yapmanız zorunlu.

Iconomi kara para aklama ve benzeri finansal suçları çok ciddiye alıyor. İngiltere’nin finansal regülatör kurumu FCA tarafından 21 Ekim 2021 itibarıyla “kara para aklama karşıtı kripto para borsası” lisansını almış. Bu yüzden kayıt olduktan sonra para yatırma veya çekme işlemi yapmak istediğinizde sizden birinci seviye kimlik doğrulamasını geçmenizi istiyor. Sürücü ehliyeti, tc kimlik veya pasaport resmi ibraz etmeniz yeterli.

Kısacası Iconomi hem finansal yasalara uyumluluk, hem de kullanıcıları için sağladığı önlemlerle son derece güvenilir bir kripto para yatırım platformu.

ICONOMI’YE BURAYA TIKLAYARAK KAYIT OLABİLİRSİNİZ