web statistics

Enpara.com POS nedir? Enpara.com POS güvenilir mi?


QNB Finansbank, masrafsız bankacılık hizmeti vermek amacıyla ile hayata geçirilen Enpara.com insiyatifi kapsamında kişilere ve işletmelere masraflarından arındırılmış bir bankacılık hizmeti vermeye devam ediyor. Enpara.com Şirketim masaüstü ve mobil POS ihtiyaçları olan işletmelere Enpara.com’u tercih etmeleri durumunda hiçbir koşula bağlı olmadan aidat veya ücret ödemeksizin POS kullanımına imkan veriyor.

Hizmet kapsamında bir yazarkasa POS ihtiyaç olması durumunda aylık cironuz 5.000 TL’nin üzerinde olduğu sürece aidat ve ücret yansıtılmıyor. Yazarkasa POS’larda POS’un üretici firmasına her ay bir bakım ücreti ödenmesi gerekiyor. Banka bu maliyeti sürdürülebilir olarak yüklenebilmek amacıyla böyle bir ciro alt limiti belirlemiş. Bu alt limit muhtemelen yıllık anlaşmalarda güncellenecektir.

Genel olarak baktığımızda Enpara.com POS kullanımında;

Standart tek çekim komisyon oranı %1,78* taksitli satış imkanı istendiğinde (Cardfinans, Enpara.com ve HSBC kredi kartları için) POS komisyon oranları taksit adedine göre değişiyor. Bir işletme sahibi olarak taksit tarafında biraz yetersiz kaldığını düşünebilirsiniz. Ama işlem tutarlarınız 100 TL altında kalıyorsa veya faaliyet gösterdiğiniz sektör taksitli alışverişe imkân vermiyorsa bu sizin için bir dezavantaj olmaktan çıkabilir.

Enpara.com POS’ta kullanımında bloke uygulaması yapmıyor, işletmelerin POS üzerinden gerçekleşen satışları sonucunda oluşan günlük ciro ertesi gün komisyon ve vergiler tahsil edildikten sonra işletmenin günlük hesabına aktarılıyor.

Günlük hesap bakiyesinin 20.000 TL üzerinde olması durumunda her gece otomatik olarak gecelik faiz kazanabileceği de Enpara.com şirketim hizmetlerinden birisi.

Temassız işlem isteyenlerin faaliyet alanına bağlı olarak temassız özelliği olan Enpara.com Mobil POS’u tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Masaüstü POS’ların çoğunda temassız özellik bulunmuyor. Yazarkasa POS’larda ise kendi cihazınızın temassız özelliği olması gerekiyor.

Mail Order özelliği tüm Enpara.com POSlarında mevcut ancak güvenlik nedeniyle ilk kurulumda mail order özelliği açılmıyor. İhtiyaç durumunda çözüm merkezinden talep açılması gerekiyor. Talep yapılan değerlendirme sonucunda yanıtlanıyor.

enpara pos

Unutmamakta fayda var; POS işletme ile banka arasında bir çeşit ticari kredi ilişkisi gibidir. Dolayısı ile tüm özelliklere sahip olunması firmanın ticari yapısında ve tarihçesine göre farklılık gösterebilir. Banka POS talebinize kredi politikalarına bağlı olarak olumsuz dönüş de yapabilir.

Ödeme sistemleri çözümü sunan birçok banka ve firmanın yanısıra Enpara.com güzel bir alternatif olarak düşünülebilir. Mobil POSlar için hat bedeli, iletişim bedeli gibi “inovatif” maliyetler barındırmıyor. Özellikle sanal POS dışında bir POS ihtiyacı olan yeni işletmeler için önemli bir avantaj. Evet komisyon oranları var ama yüksek enflasyonu olan bir ülkede para ile iş yapan hiçbir şirket size ertesi gün ödemeyi bir bedel talep etmeksizin bırakmayacaktır. Güvenilirlik açısından Enpara.com BDDK denetimine bağlı lisanslı bir banka olan QNB Finansbank’ın işbirimidir. Güvenilirlik konusunda diğer bankalarla eş statüye sahiptir.

Enpara.com POS için buradan başvurabilirsiniz.

*Bu makalede yer alan komisyon oranları zamana göre değişiklik gösterebilir. Güncel oranlar için kurum web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.