web statistics

Garanti Shop & Fly kredi kartı başvurusu yapmadan önce…


Shop & Fly, Garanti Mankası’nın Miles & Smiles programında münhasırlığını kaybetmesinden sonra çıkarttığı yeni kredi kartı uçuş programı olarak müşterilerin beğenisine sunuldu. Daha önce Miles & Smiles programına rakip olarak çıkmış Akbank Wings, Yapı Kredi Adios, İş Bankası Maximiles mil programlarının bir benzeri aslında.

Garanti Bankası Shop & Fly kredi kartı ile yaptığınız harcamalarda 1 tl’lik alışverişinize en az 1 mil kazanıyorsunuz. Seyahat, yeme-içme, eğlence ve yurt dışı harcamalarınızda %25 daha fazla mil kazanımıyla 1 tl’ye 1.25 mil; Shop&Fly Platinum American Express’le ise yapılan alışverişlerde %50 daha fazla mil kazanımıyla 1 tl’ye 1.50 mil kazanıyorsunuz.

Milleri kullanırken dilediğiniz hava yolundan arzu ederseniz alan vergilerinizi de millerle kullanabiliyorsunuz. Biriktirirken her 100 mil 1 tl sayılıyor. (örneğin; 10.000 mil = 100 tl değerinde uçak bileti)

Garanti Bankası Shop & Fly kredi kartı uçuş programının miller dışında diğer bir avantajı da havayolu tercihleri konusunda bir sınırlama bulunmaması. Ama Türkiye’nin en çok tercih edilen hava yolu şirketi THY zaten…

Garanti Shop & Fly Miles & Smiles Karşılaştırması

Mil kazanımında örnek vermek gerekirse 100 tl tutarında bir bilet alabilmek için Shop & Fly ile gereken mil 10.000 mil, yani 10 bin tl tutarında bir harcama gerekiyor. Miles & Smiles ile 6900 mil gerekiyor. Bunun için ise 69 bin tl tutarında (market) alışverişi yapmak gerekiyor.

Ama bunlar kampanyasız kurgular. Düzenli olarak yayınlanan kampanyalardan faydalanırsanız kazanımlar faydalandığınız kampanyalara göre artacaktır. Miles & Smiles’da programı QNB Finansbank ile paylaşmak zorunda kalacaklarından kampanya frekansınının daha düşük olacağını tahmin ediyoruz.

Güncel Shop & Fly kampanyaları için buraya, Garanti Shop & Fly başvurusunda bulunmak için buraya tıklayın.