Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tuketicifinansman.net | 8 Ekim 2019

Scroll to top

Top

Dilekçe etiketindeki yazılar

BES stopaj iadesi dilekçesi için Eylül’ü bekleyin

11 Temmuz 2012 |

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) yapılan yeni düzenleme öncesinde hiç şüphesiz en önemli aksaklık, BES’ten belirtilen süreden önce ayrılanlardan, sigortalıların tüm birikimi üzerinden yapılan ödemeden yüzde 15 oranında stopaj kesintisi yapılmasıydı.

Stopaj sorunuyla ilgili geçmişe bakarsak bunun 2006 yılına dayandığını görebilirsiniz. … Read More

2009 Yüzde 35 Vergi Dilimi Düzeltmesi İtiraz Dilekçesi

6 Nisan 2010 |

Bugün sizlerle gelir vergisi oranları ile ilgili olarak meydana gelen, ancak nedense medyada olması gerektiğinden çok daha az yer alan bazı değişiklikleri paylaşmak istiyoruz. 15 Ekim 2009 tarihinde gerçekleştirilen Anayasa Mahkemesi toplantısında, 2009 yılında yüzde 35’lik vergi dilimine ilişkin çalışanlardan … Read More

Banka Hesap İşletim Ücreti İtiraz Dilekçesi Örneği

13 Haziran 2008 |

“Hesap işletim ücreti yasal mı” sorusuna daha önce değinmiştik. Yasal olmadığı durumlara örnek olarak, Yalova Vali Yardımcısı Şakir Özdikici’nin Yalova İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurarak kendisinden haksız yere alınan vadeli ve vadesiz hesap işletim ücretinin iadesini istediğini ve açılan … Read More

Merkez Bankası Kredi Kaydı (Kara Liste) Sorgulaması

15 Mayıs 2008 |

Önemli not: Kara liste Merkez Bankası’ndan TBB’ye devroldu, lütfen önce “Elveda Merkez Bankası Kara Listesi, hoşgeldin TBB Risk Merkezi” başlıklı yazımızı okuyun.

Okuyucularımızdan en sık gelen soruların arasında T.C. Merkez Bankası Kara liste sorgulaması belirgin bir şekilde öne çıkmakta.

Merkez … Read More