web statistics

Bonus Diji nedir? Bonus Diji kart numarası nerede yazar?


Mastercard’ın Tükiye’deki ikinci “Digital First Kart programı” Garanti BBVA’dan çıktı. Türkiye’nin en büyük (büyüklüğü neye göre ölçtüğünüze göre değişir) kart programı Bonus Card’ın alt markası Bonus Diji kredi kartı, daha önce paylaştığımız Axess Dijital makalemizde bahsettiğimiz “aciliyet” ihtiyacına cevap veriyor. Garanti Bankası müşterisiyseniz ve avantajlı bir kampanyadan faydalanmak istiyorsanız başvurmanız gereken kredi kartı Bonus Diji.

Üzerinde kart numarası yazmayan Bonus kredi kartı olur mu?

Bonus Diji, Bonus Card ve Bonus Trink özelliklerine sahip bir kredi kartı. Garanti BBVA müşterileri yaptıkları Bonus Card başvurularının onaylanmasının hemen ardından kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası (CVV/CVC) üretilerek BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet şubesi üzerinden erişime açılır. Müşteri kart kendisine teslim edilmeden internetten veya NFC destekleyen android akıllı telefonununda kullanacağı Bonus Flaş uygulaması ile temassız olarak üye iş yerlerinde kullanmaya başlayabiliyor. Temassız işlemleri 250 TL’ye kadar şifresiz 250 TL üstü – 1500 TL’ye kadar yapılan temassız işlemlerde kart şifresi girerek gerçekleştirmek mümkün.

Pos kullanımında fiziksel kart kullanım gerekliliği taksitli veya puanla alışverişlerde bir zorunluluk. Bonus Diji’nin ön yüzünde sadece kart sahibinin adı ve soyadı yer alıyor. Bonus Diji kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgilerine BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet şubesine giriş yaparak görülebiliyor.

bonusdiji

Bonus Diji kredi kartının elinize geçtikten sonra fiziki pos ve atm’lerde kullanıma açılması için kurye teslim bilgisinin Garanti BBVA’ya ulaşması gerekiyor.

Bonus Diji değerlendirme

Mevcut Garanti BBVA kredi kartı sahipleri Bonus Flaş ve bonus.com.tr üzerinden, Garanti BBVA müşterileri, bonus.com.tr üzerinden Bonus Diji kredi kartına başvurarak onay sonrası hiçbir ek prosedür gerekmeden, anında internetten alışverişe, QR ve NFC-mobil harcamalara başlayabiliyorlar. Ben uzun süredir kart ücretleri nedeniyle Garanti BBVA kredi kartlarını kullanmayı tercih etmiyorum. Ama kredi kartı kullanan herkesin en az bir Bonus kredi kartı olması gerektiğini düşünüyorum (Garanti BBVA veya bir başka bankanın olur, onu bilemem). Bonus Diji bence çalışma hayatına yeni başlayan Garanti Bankası müşterileri veya maaş müşterileri için bence güzel bir seçenek olarak duruyor.