Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tuketicifinansman.net | 28 Ekim 2020

Scroll to top

Top

İş Bankası MaxiPara Kart Başvurusu Yapmadan Önce…


Halkbank ve Bank Asya‘dan sonra, İş Bankası da yeni ön ödemeli kartı MaxiPara‘yı müşterilerine duyurdu. Kullanıcısına üzerine yüklenen tutar kadar harcama yapma imkanı veren MaxiPara bu özelliğiyle kredi kartı ve ATM kartlarından ayrılıyor.

MaxiPara kart isimli veya isimsiz alternatifleri sayesinde hem 3. kişilerin kullanımı, hem de müşterilerin kendileri için düzenlenebiliyor. Tek kullanımlık veya tekrar yüklenebilir olma özellikleriyile farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

MaxiPara Kart, aileler tarafından harçlık vermek üzere çocukları adına da düzenletilebiliyor. MaxiPara Gençlik Kartlar özel tasarımlarıyla hem gençlerin nakit taşımaksızın bütçelerini yönetmelerine, hem de ailelerin verdikleri harçlıkları takip etmelerine imkan tanıyor. Kart istenirse nakit çekime kapatılabiliyor.

Hediye seçmekte zorlanan ve hediye alacağı kişinin ihtiyaçlarını tam olarak bilemeyenler, MaxiPara Hediye Kart ile hediye seçimini sevdiklerine bırakabiliyor. İş Bankası Şubelerinden alabileceğiniz MaxiPara Hediye Kart’lar özel kart tasarım seçenekleriyle sunuluyor.

Şirketlere özel çözümler de sunan MaxiPara Kart, firmaların çalışanlarını, iş ortaklarını veya müşterilerini ödüllendirilmeleri için nakit paraya alternatif olarak verilebiliyor.

MaxiPara Hediye Kart dışındaki kartları alabilmeniz için İş Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçükler için talep edeceğinizin MaxiPara Gençlik Kartlar için çocuğunuzun, 3. kişilerin kullanımı için alınan isimli veya isimsiz kartlar kullanacak kişilerin ve MaxiPara Hediye Kart’ı vereceğiniz kişilerin İş Bankası müşterisi olması gerekmiyor.

Ön ödemeli bir kart olmasına rağmen MaxiPara kart pek çok özelliğiyle aslında kredi kartına benziyor. Kart Visa ve Mastercard logosu bulunan tüm işyerlerinde kullanılabiliyor. Yapılan alışverişlerde şifre kullanımı zorunlu. 18 yaş ve üzeri gençlerin kullandığı MaxiPara Gençlik Kartlar ve kendi adınıza talep ettiğiniz MaxiPara Kartlar Maximum üye işyerlerinde MaxiPuan kazanma ve kullanma imkanı sunuyor. Yurtiçinde tüm İş Bankası Bankamatiklerinden, yurtdışında ise tüm ATM’lerden para çekilebiliyor. MaxiPara Hediye Kartlar’dan ve 3. kişilere verilmek üzere talep edilen MaxiPara Kartlar’dan nakit çekim yapılamıyor.

MaxiPara karta en az 10 TL yüklenmesi gerekiyor. Azami 300 TL limitli MaxiPara Hediye Kartlar’a ise yeniden yükleme yapılamıyor. 18 yaş altı çocuklara ve 18 ve üstü gençlere yönelik olan MaxiPara Gençlik Kartlar’a, kişinin kendi adına başvurduğu MaxiPara Kartlara ve 3. kişilerin kullanımına yönelik başvurulan isimli kartlara yeniden yükleme yapılabiliyor. 3. kişilerin kullanımına yönelik kartlara bir yıl içinde azami 2000 TL yüklenebilirken, isimli MaxiPara Kartlar için böyle bir limit bulunmuyor.

Maxi Para KartMaxiPara Kartlar’a İş Bankası şubelerinden ve Bankamatikler’inden para yatırılabiliyor. İstenirse karta düzenli veya otomatik para aktarma talimatı verilebiliyor. MaxiPara Kart için ayrı bir hesap özeti gönderilmiyor. Müşterilerin kart hareketlerini şubelerden veya Bankamatikler’den takip etmeleri gerekiyor.

Tüm MaxiPara Kartlar için başvuruda bulunan kişiden nakit olarak veya hesabından 5 TL’lik kart ücreti talep ediliyor. Ayrıca her yenileme için de 5 TL‘lik bir ücret mevcut.

Yurtdışında yapılan nakit çekme işlemlerinde, banka şubelerinden ve nakit ödeme ofislerinden yapılan işlemlerde işlem başına 3,5 ABD doları ve işlem tutarının yüzde 1’i, ATM’lerden yapılan işlemlerde işlem başına 2 ABD doları ve işlem tutarının yüzde 1’i tutarında nakit çekme komisyonunun, karta borç kaydedileceği gündeki İş Bankası döviz satış kuurundan hesaplanacak TL karşılığı, her bir işlemde Nakit Çekme İşlem Komisyonu olarak borç kaydediliyor.

MaxiPara kartlara sadece İş Bankası şubelerinden başvurulabiliyor. Kart hakkında daha fazla bilgi için www.maxipara.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tekrar belirtmekte fayda var, MaxiPara kart bir kredi kartı veya banka kartı değil. Ön ödemeli MaxiPara Kart’la önceden üzerine yüklenen tutar kadar alışveriş yapılıyor ve nakit çekiliyor. Yani kredi kartlarında olduğu gibi bankaya borçlanmıyorsunuz.

İş Bankası MaxiPara Kart’ını pek çok farklı ihtiyaca göre şekillendirmiş ve farklı ürün seçenekleriyle sunmuş. Özellikle nakit çekime kapatabilecek MaxiPara Gençlik kartılar çocuklarının bütçesini kontrol etmek isteyen ebeveynler için güzel bir alternatif olabilir. MaxiPara Hediye Kart seçenekleri de aslında güzel bir alternatif, ama hediye verilecek kişi gerçek bir hediyeyi veya elinde tutabileceği nakit para destesini eminiz daha çok beğenecektir, bu sebeple ne kadar fazla talep olur emin değiliz. Eğer cüzdanınızda nakit taşımak istemiyorsanız, bankadan sık sık para çekmek istemiyor ama kredi kartı da kullanmak istemiyorsanız MaxiPara Kart sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Facebook hesabınızla yorum yazın