web statistics

Bonus Piu nedir? Bonus Piu güvenli mi?


Bonus Piu, Garanti BBVA tarafından Bonus markası altında sunulan bir ön ödemeli kart programı. 12 yaş üzeri tüketicileri hedefliyor.Bonus Piu, Garanti’nin 2011 yılında kurguladıkları ön ödemeli paracard projesinin yeni marka ve tasarımla makyajlanarak mevzuata göre revize edilmiş hali. 2011’de ön ödemeli Paracard vardı ve Paradoldur.com üzerinden işlem yapılıyordu. 2020 yılında bonuspiu.com.tr üzerinden aynı isimli kart ile ilgili işlemler yapılabilir hale geldi.

Bonus Piu’yu kimler kullanabilir?

BonusPiu 12 yaş üstü gençlerin ve akıllı telefonları ile neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğini düşünenlerin, bunu gerçekleştirirken kullanabilecekleri bir ön ödemeli kart çözümü. Üstelik Bonus Piu karta sahip olmak için Garanti Bankası müşterisi olma şartı aranmıyor

Bonus Piu nasıl alınır?

Kredi kartı olmadığı için başvurum onaylandı red oldu stresini yaşamadan, www.bonuspiu.com.tr adresinden “Hemen Al” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurup yönlendirmeleri takip ederek Bonus Piu kart sahibi olabilirsiniz.

Bonus Piu’yu nerelerde kullanılabilir?

Akıllı telefonunuzun bağlı bulunduğu uygulama marketlerde uygulama satın alırken,

Steam gibi platformlardan oyun satın alırken, online oyunlarda kullanılan ve rakiplere karşı fayda, avantaj sağlayan aksesuar, silah, kıymetli madenler vb öğeler almak için e-pin alımında; Spotify, Netflix gibi abonelik gerektiren online içerik servislerinde tahsilat için gerekli ödeme aracı olarak tanımlayabilir, Hepsiburada, n11.com, trendyol, gittigidiyor gibi e-pazar yerleri mobil uygulamalarından verdiğiniz siparişlerin ödemesini yaparken ve tüm Türkiye’de pos cihazı kullanan üye işyerlerinden alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

Bonus Piu kartlara nasıl para yüklenir?

Para yüklemek için www.bonuspiu.com.tr adresine “Hemen Yükle”yi tıklayarak Garanti BBVA kartlarınla, EFT ile, BKM Express para transferiyle, En Yakın Garanti BBVA ATM’sinden veya MoneySend ile kullanabilirsiniz.

bonus piu

Bonus Piu avantajları nedir?

Türkiye’nin en gelişmiş kart programlarından Garanti BBVA bonus’a entegre bir şekilde yaptıığınız alışverişlerden bonus kazanabilir; kazandığınız bonusları kolayca harcayabilirsiniz. Bu bırakın ön ödemeli kartları bazı kredi kartlarında bile olmayan bir avantaj resmen. Bunu yaparken hesap işletim ücreti ve yıllık kart aidatı gibi maliyetlerden kendinizi korumuş olursunuz.

Bonus Piu dezavantajları nelerdir?

Bonus Piu ön ödemeli paracard’ın paradoldur.com platformu gibi web tabanlı. Kendine özel bir uygulaması veya BonusFlaş entegrasyonu bulunmuyor. Bu da fiziksel kart olmadan bonus flaş uygulaması üzerinden temassız ödeme özelliğini kullanarak sadece dijital olarak kart kullanımına imkan vermiyor. Muadili İşbankası MaxiPara card uygulama desteğini Maximum Nobil üzerinden sağlayarak bu özelliğie imkan tanıyordu.

Ama 12 -18 yaş arası kitlenin temel ihtiyaçlarını düşününce bu yeterli gelecektir. Kimlik doğrulanması yapılmamış ön ödemeli kartlarda olduğu gibi; Nakit kullanım için yıllık 300TL’lik limit bir sıkıntı yaratabilir. Kart üzerinden toplam yüklü para tutarı yediyüzelli TL’yi aşamıyor. Toplam yükleme limiti bir ay içinde yediyüzelli TL’yi ve her halükarda bakiyesi yediyüzelli TL’yi aşma imkanı yok.

Bonus Piu’yu kullanmalı mıyım?

Garanti BBVA ön ödemeli Paracard’a dönüş yapmış. Çok yeni bir şey sunmuyor. Ben biraz hayal kırıklığına uğradım. Igaranti, Garanti One ile deneyimlediği gençlik ve öğrenci segmentindeki bütün öğrendiklerini unutmuş, eski sandıktakileri çıkarıp tozunu alıp, boyayıp tekrar vitrine koymuş gibi geldi bana. Kampanyalar yeni lansman olması nedeniyle biraz zayıf. Ama bunun geçici olacağına hiç şüphem yok. Bence hali hazırda Garanti BBVA ile düzenli olaran çalışan ebeveynlerin çocukları için tercih edebilecekleri bir platform. Bonus Piu güvenli mi diye merak edenler varsa, sistemin arkasında “Garanti Teknoloji” altyapısı var. O konuda içiniz rahat olsun.