web statistics

ParamKredi nedir? ParamKredi güvenli mi?


ParamKredi, Türk Finansman A.Ş. tarafından kurulmuş, dijital platformlar ve e-ticaret şirketleri odaklı bir bir dijital finansman platformudur.Türk Finansman A.Ş. 2018 yılında kurulmuş TURK Holding, TURK Elektronik Para, Turuncu Holding ve iki gerçek kişi ortaklığından oluşan BDDK lisanslı bir tüketici finansman şirketidir.

Param Kredi nasıl çalışır?

ParamKredi platformuna üye olan e-ticaret siteleri, e ticaret pazar yerleri üzerinden alış veriş yapan tüketicilere alışverişlerini 36 aya varan uzun vadelerde (Ekim 2020 itibariyle bddk tarafından tüketici finansman kredilerinde izin verilen en yüksek vade süresidir) geri ödeme imkanı sağlayacak kredi kullanma imkanı sunuyor. Bunun yanısıra ParamKredi platformu üzerinden kayıt olan bireysel ve kurumsal tüketicilere fatura karşılı alacakları ürün ve hizmetler için kredi başvurusunda bulunma imkanı da sağlıyor.

Dijital Finansman nedir?

Dijital finansman prensip olarak tüketicilerin aşina olduğu tuketici finansman kredilerine çok benziyor. Büyük tutarlı bir ürün almak isterseniz, Alacağınız firmanın anlaşmalı olduğu banka, katılım bankası veya tüketici finansman şirketinden fatura bedeli kadar bir kredi için (genellikle online) başvuruda bulunursunuz. Başvurunuz onaylanırsa imzaladığınız sözleşme ile sizin için fatura tutarı kadar bedel size kredilendirilir. Tutar firmanın hesabına geçer. Dijtal Platform bunun e-ticaret platformları üzerinden satılan satılan ürün veya hizmetler için uyarlanmış hali. Süreçlerini fiziki başvurunun yarattığı tüm evrak süreçlerini ortadan kaldıracak şekilde düzenleyerek, e ticaret işlemlerinde finansmanı güvenli ve risksiz alışverişi imkanı sağlamayı hedefliyor.

paramkredi

ParamKredi güvenli mi?

ParamKredi bir BDDK lisanslı Türk Finansman A.Ş’nin bir platformu. Dolayısıyla yerine getirmekle yükümlü olduğu güvenlik kriterleri var ve tüm geleneksel tüketici finansman şirketleri gibi güvenliğe sahiptir.Yani güvenlik konusunda bir sorun yaşamazsınız.

ParamKredi değerlendirme

ParamKredi, online alışverişlerde kredi kartlarında uygulanan sektörel taksit kısıtlarına bir alternatif sunuyor. İhtiyaç kredilerinde uygulanabilecek azami faiz oranları zaten TCMB tarafından belirleniyor. Ama bankalara kıyasla bazı ekstra maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Platforma üye olan işyerleri açısından alternatifler biraz kısıtlı. Ana akım e-ticaret pazar yerleri bulunmuyor. Daha niş, küçük firmalara hizmet veriyor. ParamKredi ürün ve kampanyalarını inceleyip size uygun olanı tercih edebilir ParamKredi başvurusunda bulunabilirsiniz.