web statistics

Axess Öde Sil nedir? Axess Öde Sil güvenilir mi?


Kredi kartı programının popülerliği ve kullanımını Türkiye’de etkileyen iki özellik var. Bunlardan birisi hiç şüphesiz kart programının sunduğu taksitli alışveriş imkanı. İkincisi ise puan kazanımı. Puan kazanımı konusu biraz daha karmaşık. Bir kart programı ne kadar çok puan kazandırırsa kazandırsın, eğer kart sahibine o puanı harcayabileceği bir üye işyeri sunamıyorsa kart sahipleri üç ila altı ay içerisinde söz konusu kartları kullanmaktan vaz geçiyor.

QNB Finansbank Cardfinans ve Akbank Axess kredi kart programlarının benim için cazibesini kaybetmesine neden olan da bu. Dünyanın puanını verseler dahi o puanları faydalı gördüğüm bir şekilde harcayacağım üye işyeri bulamıyorum. Taksit deseniz zaten kart programlarının o bacağı BDDK tarafından gayet sıkı bir şekilde kontrol ediliyor.

Axess Öde Sil aslında Chip-para ile ödeme imkanı

Akbank Ode Sil Gulse Birsel

Akbank, Axess kart sahiplerinin kazandıkları chip-paraları daha kolay ve istedikleri şekilde harcayabilmeleri için inovatif bir çözüm getirmiş.

Gülse Birsel’in rol aldığı “Axess İyi Yaşayanlar Kulübü” temalı reklamlarında da “Öde Sil” ile yeni devreye aldıkları bu özellik anlatılıyor. Akbank Chip – Para ile öde özelliği ile kart sahiplerine (Axess ve chip para kazandıran tüm kart programları için) dönem içi işlemlerinde yer alan harcamalarının tamamını veya bir kısmını chip-para ile ödeme imkanı sunuyor.

Chip-para ile öde özelliği ile dönem içinde yer alan tüm harcamaları Axess Mobil ve Akbank Mobil uygulamaları üzerinden kartlarda bulunan birikmiş chip-para ile ödemek mümkün.

Chip-para ile öde özelliği sadece TL cinsinden yapılan yurt içi işlemler için geçerli. Yabancı para cinsinden yapılan işlemlerde kullanılamıyor. Tüm bireysel asıl kart sahipleri ve ticari kart sahibi şahıs firmaları Chip-para ile öde özelliğini kullanabiliyorlar.

Chip-para ile öde özelliği, internet alışverişleri de dahil olmak üzere tüm dönem içerisindeki harcamalarda peşin satış ve faizsiz taksitli işlem tipleri kullanılabiliyor.

Axess Chip-para ile öde özelliği değerlendirme

Axess Mobil üzerinden kampanyaları takip edip katılan aktif Axess kart kullacılarının çok hoşuna gidecek bir özellik. Hatta puan kullanmayı tercih eden farklı kart programını tercih eden kart sahiplerini Axess kullanmaya bile ikna edebilir. Yeter ki puan kampanyalarını devam ettirsinler. Bu özellikten faydalanabilmek için Axess Mobil ve Akbank Mobil kullanıcısı olmanız gerekiyor.

Akbank iyi yaşayanlar kulübü nedir ?

Akbank iyi yaşayanlar kulübü Akbank kredi kartı sahiplerinin günlük yaşamlarında faydalanabilecekleri kart özelliklerini tanıtmayı amaçlayan bir reklam kampanyası. Bu özelliklerin kart sahiplerin yaşam tarzlarına nasıl bir katkı sağlayacağını takip ediyor olacağız. Kampanya reklamını aşağıda izleyebilirsiniz.