web statistics

2010-2011 Yurtkur Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvuru Sonucu Sorgulama


YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada 2010-2011 öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin belirlendiğini bildirdi. Açıklamaya göre, 150 bin öğrenciye burs, geri kalan öğrencilerin tamamına öğrenim kredisi tahsisi yapıldı.

2010-2011 Yurtkur Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvuru Sonucu SorgulamaKatkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına da katkı kredisi verildi. Açıklamada, “Kuruma burs, öğrenim ve katkı kredisi almak üzere müracaatta bulunan 423 bin öğrencinin tamamına tahsis yapılmıştır.” denildi.

Açıklamaya göre, burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları www.kyk.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Öğrenciler taahhüt senetlerini, 30 Aralık tarihine kadar herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık tarihi mesai saati bitimine kadar YurtKur bölge veya yurt müdürlüklerine teslim edecek. Bölge veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise ‘Cemal Gürsel Cad. No: 61 06590 Cebeci/Ankara’ adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığı’na posta ile gönderecek veya elden teslim edecek.

Senetlerini belirtilen tarihte teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemeleri 10 Ocak 2011 tarihinde TC Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacak.

2010-2011 öğrenim yılı burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru sonuçlarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

“2010-2011 Yurtkur Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvuru Sonucu Sorgulama” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.