web statistics

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Yaptırmalı mıyım?


Son zamanlarda radyo ve TV reklamlarında karşımıza çıkan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası diye bir üründen bahsediliyor. Benim gibi konuya ilgi duyan ve daha fazla detaylı bilgiye sahip olmak isteyen olur diye sigorta hizmetleri konusunda destek aldığım profesyonel bir sigorta acentesi olan Kardeş Sigorta Aracılık hizmetlerinden bilgi istedim. Sağolsunlar bizi kırmadılar.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) güvencesi devam eden bireyler SGK anlaşmalı özel hastanelerde (Poliçe alınan şigorta şirketinin de anlaşması olmalı) yatarak ve ayakta tedavi giderlerine fark ödemeden hizmet alabiliyorlar.

Sigorta Sektöründe;
1) Axa Sigorta
2) Ergo Sigorta
3) Mapfre Sigorta
4) Allianz Sigorta (Grup poliçesi düzenliyor, bireysel yapılmıyor)
5) Anadolu Sigorta
acenteleri aracılığı ile tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri satışı yapabiliyor.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkı yukarıdaki sigorta şirketlerinden sadece Axa Sigorta tarafından sunuluyor. Ama bu ürüne talep arttıkça daha fazla firmanın da bu hakkı tanıması kaçınılmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için poliçeye en son giriş için yaş 55; en son değerlendirme yaşı ise 59.

tamamlayaici saglik sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesi satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri kısaca;
– Anlaşmalı hastane listesinin yaygın hastane grubu veya gruplarını içermesi,
– Ömür Boyu Yenileme Garanti hakkı kazandırıyor olması,
– Prim ve teminat şartlarının rekabetçi olması,
– Geçmişten gelen rahatsızlıklara da teminat veriyor olması,
– Poliçeyi düzenleyecek acente/kurumun sigortalıya bu poliçe kapsamında verilecek teminat ve hizmetlerin net olarak aktarmasının ardında poliçe düzenlemesi ve poliçe süresince gerekli zamanlarda teknik destek ve yönlendirme yapabiliyor olması gerekiyor.

Tekrar altını cizmek gerekirse: Tamamlayıcı Sağlık sigortası Yaptırmanız durumunda SGK güvencesini istediğiniz özel hastanede kullanma imkanınız olmaz hastanenin SGK ile anlaşması olması gerekir. Aynı hastanenin sizin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığınız firma ile anlaşması varsa fark ödemiyorsunuz. Anlaşma yoksa fark ödemeden muayene olamazsınız. Yani tTmamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmadan önce tercih ettiğiniz hastane grubunun SGK ile anlaşmalı olup olmadığını öğrenmenizde fayda var.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında paylaştığı bilgiler için Sayın Sibel Çiftçi’ye teşekkür ederiz.

Kardeş Sigorta Aracılık Hizm. Ltd. Şti. hakkında :
Kardeş Sigorta 2000 yılından bu yana müşterilerine elementer, sağlık, hayat, emeklilik branşlarında profesyonel sigorta aracılık hizmeti sunmaktadır. Ergo, Axa, Allianz ve Anadolu Sigorta ile çalışan Kardeş Sigorta, tüm diğer sigorta şirketlerinden de teklif verebilmektedir.

Adres: Halaskargazi cad. No:128 K:7 Osmanbey/Şişli
Tel :+90(212-2336988)
Fax :+90(212-2316331)