web statistics

QNB Finansbank Miles & Smiles Başvurusu Yapmadan Önce


Miles & Smiles adı uzun yıllar Garanti Bankası kredi kartları ile beraber anıldı. Mart ayı itibariyle Garanti Bankası’nın yeni uçuş programlı kredi kartı Shop & Fly programının lansmanının hemen ardından, Türk Hava Yolları Miles & Smiles kart programına QNB Finansbank da dahil oldu. QNB Finansbank Miles & Smiles ile harcıyorsunuz, mil kazanıyorsunuz, kazandığınız milleri limitli koltuk kapasiteli veya koltuk garantili ödül bilet olarak kullanabiliyorsunuz.

Yıllık Kart Ücreti 250 TL

Eğer siz de QNB Finansbank maaş müşterisiyseniz (son zamanlarda maaş müşterisi tarafında yaptıkları atakla bu alanda epey müşteri kazandılar) aldığınız diğer QNB Finansbank hizmetleri gibi Miles & Smiles kart ücretinden muaf tutulacağınız düşünebilirsiniz. Ancak bu malesef doğru değil. QNB Finansbank Miles & Smiles’ın 250 TL’lik kart yıllık kart ücretini maaş müşterisi de olsanız ödemek zorundasınız. Bunun tek istisnası QNB First Class müşterisi olmak (Bankada 125000 TL mevduatı olan müşteriler QNB First Class müşteri statüsündedir).

qnb finansbank miles smiles

Mil Kazanım Oranları %10’dan başlıyor

QNB Finansbank Miles & Smiles kredi kartı standart müşteri mil kazanım oranlarına bakarsanız;
– Tüm harcamalardan %10 oranında mil kazanımı (vergi, sigorta, kuyum harcamaları hariç) (1000 TL harcamaya 100 Mil)

QNB First Class Müşteri Mil Kazanım Oranları;
– E-ticaret ve yurtdışı harcamalarından %75 oranında mil kazanımı (1000 TL harcamaya 750 Mil)
– Seyahat ve eğlence harcamalarından %50 oranında mil kazanımı (1000 TL harcamaya 500 Mil)
– Diğer tüm harcamalara %25 oranında mil kazanımı (vergi, sigorta, kuyum harcamaları hariç) (1000 TL harcamaya 250 Mil)

Garanti Bankası ise program ortaklığına 2023 yılına kadar devam edecek. Ancak münhasırlık olmayacağından buraya yaptığı yatırımları artık Shop & Fly‘a yönlendirecek gibi gözüküyor. Ama Garanti’nin uçak bileti ve uçuş mili kazandıran kredi kartlarında 18 yılı aşkın tecrübesi ile, kendi kredi kartları bir müddet daha QNB Finansbank kredi kartlarına oranla daha çok tercih edilir diye tahmin ediyorum…

QNB Finansbank Miles & Smiles kredi kartın ön başvurusu için buraya tıklayın