web statistics

LR Aloe Vera ürünleri satarak ek gelir kazanmak ne kadar güvenli?


Son yıllarda network marketing deyince akla gelen markalardan biri de LR. Ülkemizdeki ekonomik durgunluktan dolayı LR Kozmetik gibi markalarla network marketing yöntemiyle ek gelir elde etmek oldukça sık başvurulan bir yöntem haline geldi. Peki LR ile network marketing yapmak güvenli mi?

1985 senesinde Almanya’da kurulan LR Health & Beauty kozmetik sektöründeki ürünlerin satışına ilk önce kendi parfümlerini üreterek başlamış. Seneler içerisinde aloe vera ürünleri de dahil olmak üzere cilt bakımı, vücut bakımı ve gıda takviyesi gibi ürün gruplarında da çeşitlerini artırarak tam bir kozmetik şirketi halinde gelmiş. LR aloe vera ürünleri ve serideki diğer ürünler bugün 28 ülkede satılmakta ve şirketin tüm dünyada 1200’ün üzerinde çalışanı bulunmakta.

Bir network marketing şirketini tek güvenilir yapan şey elbette kaç senedir faaliyette olduğu ve ürünleri değil. Ağ pazarlama, doğrudan satış, MLM gibi ifadelerler de anılan network marketingde şirket seçerken bunun piramit bir yapı olmadığına emin olmanız gerekiyor. Bunu yaparken dikkat etmenir gereken bazı özellikler var:

1. Şirketin ürünleri ne kadar pazarlanabilir? Sadece satış yapılarak para kazanabilecek değerli ürünler var mı? Yoksa şirketin kazanç planı sadece yeni üyeler getirmek üzerine mi kurulu?
2. Şirkete üye olmak için yüklü bir alışveriş yapmak veya ücret ödemek gerekiyor mu?
3. Şirket Türkiye’deki doğrudan satış yasalarına uygun olarak faaliyet gösteriyor mu?

Bu sorular elbette artırılabilir ancak aklımıza gelen en önemlileri bunlar. Gelelim LR firmasıyla ilgili cevaplara… Şirketin bugün dünyada satışta olan 300’den fazla ürünü bulunmakta. LR üyesi olduktan sonra hiç bir yeni üye yapmasanız bile, sadece katalogda yer alan ve fiyatları piyasadaki muadillerine göre rekabetçi olan ürünleri katalog fiyatından satarak hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Dolayısıyla şirketin kazanç modeli yeni üyelik değil, üyerilerine ve müşterilerine ürün satışı üzerinedir.

Türkiye’de doğrudan satış şirketlerinin kayıt ücreti alması yasaktır. Dilerseniz üye olurken avantajlı fiyatlarıyla LR üyelik paketleri arasından tercih yapabilir veya hiç alışveriş yapmadan üye olabilirsiniz. Dolayısıyla kayıt için hiç bir şey ödemek zorunda değilsiniz.

Türkiye’de LR kozmetik olarak bilinen şirket aslında LR Health Beauty Systems Paz. Tic. Ltd. Şti. adıyla kurulmuştur ve kanunlara uygun şekilde faaliyet göstermekte ve vergilerini ödemektedir. Bunun yanında LR, Türkiye Doğrudan Satış Derneği‘nin de bir üyesi olarak doğrudan satış sektörünün gelişmesi için gayret göstermektedir.

Kısacası ağ pazarlama yöntemiyle ek gelir elde etmek istiyorsanız rahatlıkla tercihini ihtal ve kaliteli kozmetik ürünleri üreten ve adil bir pazarlama olanı olan LR şirketinden yana kullanabilirsiniz.