web statistics

İş Bankası Karekod (QR Kod) ile para nasıl çekilir?


ATM’den para çekerken karekod kullanmanın güvenlik ve sağlık gibi farklı avantajları var. Buna bir de karekod ile yapılan ATM para çekme işlemleri için tanınan ek limiti de eklerseniz; ATM’den karekod ile para çekebilme beceri ve bilgisine sahip olmak bir anda önemli olabiliyor. Bu yazımızda İş Bankası Bankamatikleri’nden karekod ile nasıl para çekilebileceğini anlatacağız.

Günlük İşbankası bankamatik para çekme limitleri

İş Bankası Bankamatikleri’den kartla günlük para çekme limiti 5000 TL. İşCep uygulaması kullanarak, karekod ile bankamatikten günlük para çekimi için ek 3000TL limit daha kullanabilirsiniz. Yani bir günde İş Bankası hesabınızdan kartlı ve karekod ile toplam 8000 TL para çekebiliyorsunuz.

Neden İşCep Karekod (QR Kod)?

Türkiye’de cep telefonu olmayan banka müşterisi yok desek yanlış bir tespit olmaz. Her banka hesabı olanın mutlaka en az bir cep telefonu var. Bu telefonların büyük bir kısmı da akıllı telefon. Evden çıkarken cüzdanımızı unutma olasılığımız cep telefonumuzu unutma olasılığının kat kat üzerinde.

İş Bankası müşterileri özelinde konuşursak; üzerinde bulunan geniş işlem setli bankacılık uygulamaları İşCep ve Maximum Mobil ve tüm yurtta yaygın ATM ağları ile cüzdanlarında taşıdıkları kartlara ihtiyaç duymadan tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. İş Bankası mobil uygulamarını (İşCep, Maximum Mobil) kullanabilen müşteriler, bankamatikler üzerinden karekod kullanarak para çekme ve yatırma işlemlerinin yanısıra, karekod destekleyen POS cihazları üzerinden de ödemelerini kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Karekod ile ATM’den para çekme işlemleri güvenlik ve hijyen açısından İş Bankası müşterilerine avantaj sağlarken, günlük para çekme limitleri açısından da ek bir avantaj sunuyor.

İş Bankası İşCep karekodla bankamatiklerden nasıl çekilir?

Öncelikle telefonunuzda İşCep mobil uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Telefonunuzda İşCep uygulaması yoksa buradan indirebilirsiniz. Sonra İşCep uygulamasına “şifre” ve cep anahtar kodu ile giriş yapmanız gerekiyor.

Şifreyle giriş yaptıktan sonra, uygulamanın sol üst köşesinden menüye tıklayıp sonra ‘Para Çekme’ menü adımına basın.

iscep karekod para cekme

Karşınıza çıkan ekrandan karekodla para çekeceğiniz hesabınızı ve tutarı seçin.

İşCep üzerinde yapılan bu işlemler sonrası İş Bankası Bankamatik Ekranı’nda sağ altta yeralan karekodu uygulamanın telefonunuzun ekranında açtığı kameraya okutun ve ATM’den paranızı alın. Bankanın ATM üzerinden belirlediğiniz tutarı (10 TL ve katları olmalı) vermesi yaklaşık 40 saniye kadar sürüyor. Bu sürede içinde ATM’den uzaklaşmayın.

İş Bankası Bankamatikleri’nden İşCeple karekod ile para çekiminin videolu anlatımını altta izleyebilirsiniz.