web statistics

Akbank Juzdan nedir? Juzdan güvenilir mi?


Akbank, kredi kartı müşterilerinin daha aktif ve kolay kampanya katılımını sağlamak amacıyla Axess Mobil uygulamasını Akbank Juzdan ismiyle yeniden lanse etti.

Akbank kullanılır mı?

Ben uzun yıllar önce Akbank kredi kartlarını kullanmayı bıraktım. Pandemi süresince her ay düzenli olarak Akbank çağrı merkezi tarafından aranmış olmam bunu da değiştirmedi. Sebebi ise Akbank kredi kartlarının sunduğu imkanlar. Özellikle puan taksit gibi kart kampanyaları çok uzun zamandır Bonus ve Worldcard gibi alternatiflerine karşı bariz bir avantaj sağlamaktan uzak. İkinci bir konu eğer maaş müşterisi değilseniz Akbank müşterilerine bankacılık masraflarını yansıtan bir banka yani ödediğin bedel kazandığın fayda açısından ben tercih etmiyorum. Sermaye yapısı müşteri sayısı ülke ekonomisine katkıları açısından Özel Türk bankalarının en büyüklerinden biri . Bireysel, Maaş veya ticari açıdan tercihlerinize uyuyorsa kolaylıkla çalışabilirsiniz.

Akbank Juzdan güvenilir mi ?

Akbank teknolojik alt yapısı BDDK denetimlerine tabi bir Türk Bankası, Dolayısı ile teknolojik açıdan güvenlik konusunda bir endişe yaşamayın. Geçen yıl yaşadıkları sistem sorunlarını saymazsanız güvenlik konusunda herhangi bir risk söz konusu değil.

Juzdan ne işe yarar?

Akbank müşterisi olmayanlar ve internetten alış veriş yapanlar için Akbank Juzdan tüm banka ve kredi kartı sahipleri Juzdan’da kayıt olarak, sahip olduğu kartları ekleyebilirler.

Eklenen kartlar ile internet alışverişlerinde kart bilgilerini tekrar tekrar girmenize gerek kalmadan hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapılabiliyor.

akbank juzdan

Ödeme yaparken sahip olduğunuz bankaların kartları ile peşin veya taksitli olarak gerçekleştirmek mümkün.

Tanımlı kartları tek bir uygulamada bulunacağı için alışveriş sırasında kaydettiğiniz kartlarınız arasından size en uygun avantajı sunanı kullanabilirsiniz. Kartlara ait kampanyalardan kazanmaya devam ederken, Juzdan size sunacağı (burada Juzdan’ın sürdürülebilir bir avantajlı kampanya sunma stratejisi olacağını var sayarsanız) özel ek avantajlardan da yararlanmak mümkün olabilir.

Akbank Juzdan ile alışveriş yaparken aynı ödemeyi tanımlı kartların içinden farklı ödeme yöntemlerini bir arada kullanarak da tamamlamak mümkün.

Akbank Müşterileri için Juzdan avantajları

Axess, Wings ve Akbank Kartlara özel kampanyaları görüntülemek, bu kampanyalara katılarak ek taksit,l chip-para, mil-puan ve indirim kazanabilmek.

Katılınan kampanyaların, kazanılan chip-para ve indirimlerin takibi;

Juzdan aynı zamanda kazanılan chip-paraları Juzdan kullanarak kart harcamalarınızdan silmeye imkan tanıyor.

Tüm kart işlemlerinizi Juzdan’dan yapabilirsiniz.

Kazandığınız chip-paraları Juzdan kullanarak harcayabilirsiniz.

Chip para ve millerini takip edebilirsiniz.

Juzdan ile Öde ayrıca, karekod(QR kod) veya mobil temassız ödeme ile ödeme yapabilir, 3D Secure ile işlemlerine uygulama üzerinden kolayca onay vermek mümkün.

Diğer kartla ilgili işlemleri; kredi kartı borçlarını ödeme, nakit avans, taksitli avans ve hızlı para çekme işlemleri; Akbnk kartlarının yurt dışı kullanım ve internetten alışverişe açıp/kapama işlemleri mümkün.

Uygulama ayrıca Starbucks® Card başvurusu yapma veya kartınız var ise; bakiye yükleme, hatta otomatik bakiye yükleme talimatı verme imkanı tanıyor.

İstanbulkart bakiye görüntüleme ve bakiye yükleme işlemleri de bir başka avantajı. Otomatik bakiye yükleme talimatı vermek de mümkün.

Motorlu Taşıtlar Vergi’nizi ödeyebilirsiniz.

Günün Sonunda Akbank Juzdan bir zamanlar çok kullanılan ancak daha sonra yavaşça ölüme terkedilen BKMExpress ‘in özelliklerine ufak eklemeler yapmış. Diğer banka kampanya uygulamalarının (World Mobil, BonusFlaş, Maximum Mobil hali hazırda verdiği özelliklerin üzerine bir şey getirmiyor. Papara Mobil uygulaması tek başına daha fazla özellik sunuyor. Başka kartların kullanımına imkan vererek uygulamanın ekstra bir kullanım kazanacağını düşünmüyorum.

Akban Juzdan uygulamasını buradan indirebilirsiniz.