web statistics

CEPTETEB’le direkt bankacılık kervanına TEB de katıldı


Ülkemizde son dönemde bir direkt bankacılık furyası var. Bankacılık işlemlerini internet üzerinden masaüstü veya mobil cihazlardan gerçekleştirip, para transferi ücretleri gibi masraflarından muaf olup, mevduat birikimlerine avantajlı faiz oranları sunan özel şubeler açıp, müşterilerin buraya tanımlanmasına ülkemizde direkt bankacılık deniyor. Şimdiye kadar bunu hayata geçiren bankalar ve markaları; Enpara.com ile Finansbank, iGaranti ile Garanti Bankası ve Nuvo ile Yapı Kredi.

Bu alanda bariz olarak geç kalan Yapı Kredi’nin Nuvo lansmanından neredeyse bir sene sonra TEB de direkt bankacılıkta ben de varım diyerek CEPTETEB‘in tanıtımını yaptı. CEPTETEB pek çok kampanya ve indirimi de beraberinde getirdi:

Ulaşım Harcamalarında %50 İndirim

CEPTETEB müşterilerinin her ay, ay içerisinde CEPTETEB Banka Kartı veya CEPTETEB Kredi Kartları ile yaptıkları ulaşım harcamalarının %50’si, dönem içi işlemlerine yansıdıktan sonrayı takip eden 48 saat içerisinde iade ediliyor. Bir ayda iade alınabilecek en yüksek tutar 100 TL ile sınırlı. İade, işlemin gerçekleştirildiği kredi kartına ve banka kartının tanımlı olduğu hesaba yapılıyor. Ulaştırma firmasından veya internet sitesinden bileti direkt alırsanız iade işlemi gerçekleşiyor. THY, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Atlas Global gibi hava yolu şirketlerinin yanısıra; Kamil Koç, Metro Turizm, Varan, Ulusoy, Pamukkale gibi otobüs şirketlerinden ve İDO, Budo, TCDD – Yüksek Hızlı Tren ve MCC listesinde bulunan diğer ulaşım firmalarından yapılan işlemler de kapsam dahilinde. Şehiriçi toplu taşıma harcamalarının (Örnek İETT ve İstanbul Kartları’nın kredi kartı ile yükleme yapılması durumu) bu kapsama dahil olup olmadığu net değil. Kampanya 30 Nisan 2015 tarihinde sona eriyor.

Yemek Sepeti alışverişlerinde %20 indirim

CEPTETEB müşterileri, CEPTETEB Banka Kartı veya CEPTETEB Kredi Kartı’yla yemeksepeti.com’da yaptıkları alışverişlerde %20 indirim kazanıyorlar. Bu indirim sadece Online Kredi Kartı ödeme seçeneği için geçerli, yani kapıda ödemede bu indirimi alamıyorsunuz. İade alışveriş tutarı dönem içi işlemlerine yansıdıktan sonra, 48 saat içinde işlemin gerçekleştirildiği CEPTETEB Kredi Kartına veya CEPTETEB Banka Kartı’na bağlı olan hesaba yapılıyor. İadelerde aylık maksimum tutar 50TL. Kampanya 31.07.2015 tarihine kadar geçerli. Olur da kampanya uzatılırsa 1 yıl boyunca kazanılabilecek en yüksek iade tutar 250TL ile sınırlandırılmış. Sanal kartlar kampanya kapsamına girmiyor, CEPTETEB ek kartları kampanyadan yararlanabiliyor.

Ücretsiz Urban Station kullanımı

Urban Station; mobil veya serbest çalışanlar için düzenlenmiş yeni nesil ofis/kafe/toplantı hatta bir dereceye kadar yaşam alanı. Saatlik bir ücret karşılığı ofis + sınırsız içecek/ikram uygulaması var. İstanbul’da Maslak, Şişhane/Pera, Galata, Buyaka/Ümraniye, Kavacık; İzmir’de Bayraklı’da şubeleri var ve Ankara Şöğütözün’de yeni açılacak bir şubesi var. CEPTETEB Kredi Kartı veya CEPTETEB Banka Kartı sahipleri ayda 2 kez Urban Station’dan yararlanabilecekler. Kampanyadan faydalanabilmek için CEPTETEB Kredi Kartı veya Banka Kartı yanınıza olup gösterebilmelisiniz.

Kampanya kapsamında Urban Station’da gün boyu açık çalışma alanları, hızlı wi-fi, coffee break; sabahları simit, poğaça ve kahvaltılık ikramlar, gün içerisinde tatlı-tuzlu kurabiyeler, filtre kahve, çay, bitki çayları, su ikramlarından faydalanabiliyorsunuz. CEPTETEB Urban Station Kampanyası 31 Ocak 2016 tarihine kadar geçerli.

Über İlk kullanımda 60 TL indirim

Über nedir merak edenler için söyleyelim, Über Bi’Taksi değil. Şöförlü üst segment araç kiralama uygulaması olarak düşünülebilir. Bir alt segmentte verilen hizmete halk arasında korsan taksi diyorlar. Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın katılınılacak özel günler havalalanı transferi, müşteri ziyaretleri için kullanılabilen bir hizmet.

Eğer CEPTETEB müşterisiyseniz ve ilk defa uygulamayı telefonunuza kurup kullanıyorsanız, CEPTETEB İnternet Şubesi, kampanyalar menüsü, Uber sayfasından alacağınız kampanya kodunu Uber mobil uygulaması promosyonlar sayfasındaki “Promosyon Kodunu Gir” alanına yazmak. Kampanya 11 Mart – 30 Nisan arasında İstanbul’da yapılan yolculuklar için geçerli.

Daha bitmedi bu farklı kampanyaların yanı sıra bir çok bankanın internet şubesini aktif olarak kullanan müşterilerine sunduğu, chicolatte.com’da anında %20 indirim (49 TL üzerindeki alış verişler için), Çiçek Sepetinde %25 indirim imkanından faydalanabiliyorsunuz. 6 Aylık, ESET Smart Security 7 ve ESET Mobile Security programlarını ücretsiz kullanma imkanını da unutmayalım.

cepteteb

Genel Değerlendirme

CEPTEB için Enpara’nın TEB şeysi denilebilir. Tıpkı Teb Marifetli hesabının ING Turuncu hesabın TEB şeysi olduğu gibi. Sektördeki Enpara ile kıyaslandığında eksiği yok fazlası! (Kredi Kartı) var. Mevduat getirisi ve kredilerin yıllık maliyet oranlarını karşılaştırdığınızda önemli bir cazibe ortaya koyamıyor. Ama bunun için ayrı bir şube yapmaya uğraşıp en son uygulayan bankanın bir sene arkasından çıkmanın telafisi mümkün olacak mı zaman gösterecek.