web statistics

2011 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Birinci Taksit Ödemesi Kampanyaları


(2023 EK Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) KASIM TAKSİDİ Kampanyaları için buraya tıklayın.)

2011’e girmemizle beraber tüketicilerde Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi telaşı başladı. Motorlu Taşıtlar Kanunu gereğince araç sahipleri, MTV’nin ilk taksidini 31 Ocak Pazartesi mesai saati bitimine kadar İnternet Vergi Dairesi, bankalar ya da Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni tahsile yetkili vergi dairelerine yatırabilecek.

Tabii bu iki taksit sadece devletin belirlemiş olduğu bir uygulama. Bankaların düzenlediği kampanyalar sayesinde MTV birinci taksidinizi İnternet Vergi Dairesi‘nden (www.gelirler.gov.tr , www.gib.gov.tr ) kredi kartınızla ödeyerek daha fazla taksitlendirebilirsiniz. Veya internet bankacılığından ödeme yaparak çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz. İşte 2011 Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksit ödemesi için yararlanabileceğiniz kampanyalardan bazıları :

Garanti Bankası Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak 2011 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Garanti İnternet Şubesi veya Paramatiklerden ödeyen herkese SONAX Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma uygulaması yarı fiyatına (125 TL) yapılıyor. SONAX uygulamasını yaptıran herkese TUVTURK onaylı Trafik Seti hediye ediliyor.

Sadece binek ve hafif ticari araçlar için geçerli olan kampanya Türkiye genelindeki tüm SONAX uygulama merkezlerinde geçerli. Uzun araçlar kategorisinde uygulanacak fiyat KDV dahil 156,25 TL. SONAX indirimi ve Trafik Seti hediyesi İnternet Şubesi MTV ödeme dekontu ya da Paramatik’ten alınan işlem makbuzu (makbuzun kaybedilmesi durumunda İnternet Şubesi’nden alınan işlem dekontu) gösterilerek en geç 1 Mart 2011 tarihine kadar SONAX Uygulama Merkezleri’nde kullanılabiliyor.

MTV ödemelerinizi, İnternet Şubesi Ödemeler menüsü Vergi Ödemeleri adımından ya da Paramatiklerde Ödemeler menüsü Motorlu Taşıtlar Vergi Ödemesi adımından gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus Card Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak 2011’e kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Bonus Card ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi www.gib.gov.tr’ den ödeyenler, 400 TL’ye kadar ödemelerde 4 taksit, 400 TL ve üzeri ödemelerde 5 taksit fırsatından faydalanacak.

Kampanyadan Garanti Bankası tüm Bonus, Money, Flexi ve Shop&Miles MasterCard, Bonus Business, Deniz Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Filo Card ve Corporate Card sahipleri faydalanabilicek. Motorlu Taşıt Vergisini Garanti Bankası kredi kartları ile ödeyen müşteriler Goldmaster navigasyon cihazlarında yüzde 30 indirim hakkına sahip olacaklar. Flexi Card sahiplerinin kampanyadan yararlanabilmeleri için işlemden önce, EVET MTV yazıp kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 3340’a SMS göndermeleri gerekiyor.

Akbank Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisini Akbank kredi kartı ile ödeyen Akbank müşterileri 5 taksit fırsatından yararlanıyor. www.gib.gov.tr’den kredi kartı ile yapılan ödemeler tek çekim olarak gerçekleşecek olup kredi kartına beş taksit olarak yansıyacak.

Ayrıca 31.01.2011 tarihine kadar MTV taksitini İnternet Şubesi, Akbank Şubeleri, ya da Akbank kredi kartı ile ödeyen herkes OtoPratik servislerinden “Araç Muayene Öncesi Check-up” hizmeti kazanıyor. OtoPratik tarafından sağlanacak ücretsiz check-up hizmetinden 15.03.2011 tarihine kadar yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanabilmek için Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme dekontunun ve/veya vergi alındısının OtoPratik servislerine gösterilmesi gerekiyor.

Kampanya sadece binek ve hafif ticari araçlar için geçerli.

Yapı Kredi Worldcard Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

2011 motorlu tasitlar vergisi kampanyalari31 Ocak 2011 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini www.gib.gov.tr üzerinden Worldcard ile ödeyen müşteriler 5 taksit imkanından yararlanabilecek. 5 taksit imkanı sadece 100 TL ve üzeri MTV ödemeleri için geçerli. 5 taksit istemeyen müşterilerin 444 0 444’ü arayarak peşin işlem yapmak istediklerini belirtmeleri gerekiyor.

Kampanyaya katılan Worldcard sahipleri ayrıca Bosch Car Service’ten ücretsiz check-up ve navking.com‘da yapacakları alışverişlerde yüzde 30 indirim kazanıyor. Check-up için gib.gov.tr’den yapılan ödemenin dekontunun ibraz edilmesi, navking.com’dan yapılan alışverişlerde de plaka ve kart numarasının ilk 6 hanesinin girilmesi gerekiyor.

HSBC Advantage Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak 2011 tarihine kadar HSBC Advantage kredi kartlarıyla www.gib.gov.tr’den Motorlu Taşıtlar Vergisi veya idari para cezası ödeyen müşteriler peşin fiyatına 5 taksit fırsatından yararlanabilecek. Ödemeler müşterilerin ekstrelerine 5 eşit taksitte yansıtılacak. Bu dönem içinde yapılan işlemler için tek ödeme opsiyonu geçerli olmayacak.

www.gib.gov.tr üzerinden HSBC Advantage Kredi Kartı ve HSBC Advantage Sanal Kredi Kartıyla ödenebilecek olan MTV, trafik cezası ve idari para cezası ödemelerinde Advantage Nakitpuan kazanımı ve kullanımı geçerli olmayacak.

İş Bankası Maximum Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak 2011 tarihine kadar İş Bankası Maximum kartıyla www.gib.gov.tr’den Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyen müşteriler 3 taksit fırsatından yararlanabilecek. Maximiles ve İş Bankası Şirket Kredi Kartları ile de kampanyadan faydalanılabilecek.

İnternet vergi dairesinden Maximum/Maximiles kartlar ile yapılacak tüm ödemeler üç eşit taksitte gerçekleştirilecek olup, peşin ödeme seçeneği olmayacak. www.gib.gov.tr üzerinden yapılacak kredi kartlı ödemeler karşılığında MaxiPuan/ MaxiMil kazandırılmayacak.

Finansbank Cardfinans Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası

31 Ocak 2011 tarihine kadar Finansbank Cardfinans kredi kartıyla www.gib.gov.tr’den Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyen müşteriler 5 taksit fırsatından yararlanabilecek. Ayrıca Ziebart bayilerinde 350 TL ve üzeri ödemelere 100 TL, 800 TL ve üzeri ödemelere ise 250 TL değerinde anında indirim ve oto Ozonlama uygulaması hediye veriliyor.

Taksit uygulaması www.gib.gov.tr, www.finansbank.com.tr ‘den, tüm Finansbank şubelerinden ve 4440900 Finansbank Çağrı Merkezi üzerinden Finansbank kredi kartlarıyla yapılacak ödemelerde geçerli. Belirtilen kanallardan Finansbank kredi kartları ile yapılacak tüm tek çekim işlemlere +4 taksit veriliyor. Hesaptan yapılan ödemelerde taksit uygulaması geçerli değil. Sanal kartlar uygulamaya dahil değil.

Ziebart hizmetleri için uygulama tarihleri 01 Ocak– 28 Şubat 2011 ve Ziebart istasyonlarından uygulama öncesi telefonla randevu alınması gerekiyor. Uygulaması için ödemesini kredi kartı ile yapan müşterilerin alındı belgesini ve ödeme yapılan kredi kartını, hesaptan ödeme yapan müşterilerin ise ödeme dekontunu ilgili hizmet noktasına uygulama öncesinde ibraz etmeleri gerekiyor.

“2011 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Birinci Taksit Ödemesi Kampanyaları” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.