web statistics

Kredi Kartı Azami Faizleri Düştü


Son olarak temmuz ayında düzenleme yapılan kredi kartı aylık azami akdi faiz ve gecikme faiz oranlarında yine indime gidildi. Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı 1 Ekim 2009 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 3,26; gecikme faizi oranı ise yüzde 4,01 olarak belirlendi.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz ABD Doları için yüzde 2,54 ve Avro için yüzde 2,30; aylık azami gecikme faizi oranı ABD Doları için yüzde 3,11 ve Avro için ise yüzde 2,82 olarak belirlendi.

Söz konusu oranlar azami oranlar olup, bankalarca kredi kartı işlemlerinde 1 Ekim’den itibaren bu oranların üzerinde bir faiz oranı uygulanamıyor. Bankaların yeni azami oranlara göre belirledikleri kredi kartı faiz oranlarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren gelecek 3 aylık dönem için geçerli olacak azami faiz oranları bu tarihten önce yine Merkez Bankası tarafından açıklanacak.