web statistics

Serbest Tüketici Nedir? 2016 için Serbest Tüketici Limiti kaç lira oldu?


Serbest Tüketici, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından yaratılmış bir tanımdır. Serbest tüketici (EPDK) tarafından her yıl belirlenen limitin üzerinde elektrik tüketiminde bulunarak elektrik tedarikçisini seçme hakkını kazanan gerçek veya tüzel kişileri tanımlamak için kullanılır.

Elektrik tedarikçisini seçme özgürlüğü size tercih ettiğiniz tedarikçinin halihazırda devam eden kampanyalarından faydalanarak tarife üzerinden indirimli elektrik kullanımına imkan tanır.

dinamo elektrikEPDK; 2016 yılı için serbest tüketici limitini yıllık 3.600 kWh olarak belirledi. Bu rakam 2015 yılı için 4.000 kWh idi. “kWh hesabıyla işim olmaz serbest tüketici için kaç aylık ortalama kaç liralık elektrik faturası gelmesi lazım” diyenler içinse yanıtımız; yıl boyunca aylık ortalama 119 TL civarı elektrik faturası ödeyen gerçek veya tüzel kişiler serbest tüketici olarak indirimli olarak elektrik kullanabilirler.

Dinamo Elektrik Türkiye’de elektrik tedarik hizmeti veren firmalardan birisi. Dinamo Elektrik’i diğerlerinden ayıran özellik ise abonelik hizmetleri ile işlemleri size en yakın şubesine gitmenize gerek kalmadan www.dinamoelektrik.com web sitesinden yapabilmeniz. Dinamo Elektrik, gerçek ve tüzel kişiler için farklı tarife seçenekleriyle abonelerine %10’a varan oranlarda indirimli tarifelerle elektrik tüketimine imkan sağlıyor.