web statistics

İGDAŞ doğalgaz faturaları kredi kartına taksitle ödenebilecek


Tüm dünyada son bir yılda doğal gaz fiyatları yaklaşık yüzde 50 gerilerken, Türkiye’de yüzde 53 yükseldi. Döviz şokunun yaşandığı 2018’de üç kez zamlanan doğalgaza 2019’un ağustos ve eylül aylarında yüzde 14,98’er iki zam daha gelmişti. Ocak ayıyla birlikte 600 liraya kadar çıkan doğal gaz faturalarıyla ilgili gelen şikayetlen üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ) fatura ödemelerinde taksitlendirmeye gitme kararı aldı.

Taksit kampanyasına 13 banka katılacak. Bankalar fiyat aralıklarına göre farklı taksit imkanları sunacak:

1. Akbank, İş Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Yapı Kredi Bankası 100 TL üzeri olan faturalara vade farksız kredi kartına 3 taksit uyguluyor.

2. Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 ile 2 bin lira, Vakıfbank 100 ile 20 bin lira arası faturaları üç taksite bölüyor.

3. Alternatif Bank, Denizbank, Garanti Bankası, Şekerbank, TEB bir alt sınır olmaksızın tüm faturalara iki taksit uygularken, kampanyayı 31 Mart 2020’de sonlandıracak QNB Finansbank, 3 bin liraya kadar olan faturaların ödemesini 2 aya bölecek.

4. 100 ila 50 bin liralık faturaları dört aya bölen Halkbank, sadece İGDAŞ veznelerinden yapılan ödemeleri taksitlendirecek.

5. Diğer bankalar ise hem İGDAŞ veznelerini hem de internetsubesi.igdas.com.tr adresinin kullanılmasına izin veriyor.

igdas faturasi kredi karti taksit

Kampanyayla ilgili yazılı açıklama yapan İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, “Havaların soğumasıyla birlikte, doğalgaz tüketimleri de artmaya başladı. Biz de abonelerimizin artan ısınma giderlerini kolayca ödemelerini sağlamak amacıyla taksit kampanyası başlattık. Bankalarla görüşmeler yaparak kampanyamıza katılımlarını sağladık. Amacımız, abonelerimizin hayatını kolaylaştırmak” dedi.

İGDAŞ’ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre İGDAŞ’ın başlattığı vade farksız taksit kampanyası, 31 Mayıs 2020’ye kadarr devam edecek.

Kaynak: Independent Türkçe