Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tuketicifinansman.net | 27 Kasım 2020

Scroll to top

Top

TMSF etiketindeki yazılar

Mevduat Güvencesi’ndeki Artış Kredi Faizlerini Artırır mı ?

16 Haziran 2011 |

Finansglobal’de dün yer alan habere göre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) uluslararası uygulamaları dikkate alarak şu anda 50 bin lira olan bankalardaki mevduat garantisiyle ilgili yeni bir çalışma planlıyor.

Sektörü takip edenlerin bileceği gibi mevduat ve katılım bankalarındaki tasarruf mevduatı … Read More

Unutulmuş Zaman Aşımı Hesapları İçin Online Sorgulama

25 Şubat 2011 |

Banka duyurularından derlenen verilere göre, bankalarda 10 yıldır işlem görmeyerek zaman aşımına uğrayan pek çok hesap bulunuyor. Bankalarda parasını unutanlar arasında özel şahıs ve şirketlerin yanı sıra bakanlıklar, valilikler, komutanlıklar, belediyeler, muhtarlıklar, okullar, dernekler, partiler, vakıflar, özelleştirilen veya kapatılan kurumlar bulunuyor. Read More

Unutulan Hesaplar İçin Son Tarih 15 Mayıs 2012

16 Şubat 2011 |

Bankalarda 10 yıldır işlem görmeyerek unutulan hesapların zaman aşımına uğrayacağını ve hesap sahiplerinin hesaplarda kalan tutarları talep etmedikleri takdirde bakiyelerin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredileceğini sizlere duyurmuştuk. Para iadesi için verilen başvuru süresi 15 Mayıs 2012 tarihinde sonra eriyor.

3 … Read More

Tasarruf Mevduatı Sigortacılık Fonu (TMSF) Nedir ?

8 Ocak 2009 |

Tasarruf Mevduatı Sigortacılık Fonu (TMSF), tasarruf mevduatının sigorta edilmesi, BDDK tarafından kendisine devredilen bankaların yeniden yapılandırılması, bu bankaların üçüncü kişilere devredilmesi ile görevli bir kamu tüzel kişisidir.

TMSF’nin karar organı, fon yönetim kuruludur. Fonun yönetim kurulu başkanı, BDDK başkanıdır. Söz … Read More