web statistics

Corono Virüs önlemi olarak bankalar çalışma saatlerini değiştiriyor


Türkiye Bankalar Birliği dün koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Birlik bankalara şube ve hizmet noktalarının saat 12:00-17:00 arasında faaliyet göstermesi tavsiyesinde bulundu.

ürkiye Bankalar Birliği (TBB) dün koronavirüsün yayılmasını engellemek için bankaların çalışma saatlerine yönelik bir tavsiye kararı aldı. Bu kararda yeni mesai saati 12.00 ila 17.00 arası olarak belirlendi. Bankalar TBB’nin açıklamasının ardından birer birer şube çalışma saatlerinde değişikliğe gittiklerini çıklamaya başladı.

İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, TEB, QNB Finansbank ve Yapı Kredi şube saatlerini bu tavsiyeye uygun bir şekilde değiştirdiğini açıkladı.

Ziraat Bankası ve VakıfBank ise 9.00-17.00 arası hizmet vermeye devam ediyor.

Bankadan yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve aynı zamanda üretim altyapımızı ve iş gücü piyasamızı ayakta tutmak ekonominin tüm paydaşlarının ortak hedefi olmalıdır. Bu hedef doğrultusunda – Bankamız şubeleri 09:00 – 17:00 saatleri arasında müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir” denildi.

VakıfBank da konuyla ilgili açıklamasında “VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve ATM’ler üzerinden yapılamayan işlemler için VakıfBank şubeleri 09.00-17.00 saatleri arasında, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirlere uygun olarak çalışmaya devam edecek” ifadleri kullanıldı.