web statistics

2013 faizsiz trafik cezası taksitlendirmesi için son gün 31 Ekim


2014 Trafik Cezası Affı hakkında bilgi almak için için buraya tıklayın.

2011 öncesinde kesilen ve ödenmemiş trafik ve idari para cezalarını yapılandıran uygulamadan yararlanma süresi bugün doluyor. Af, sürücülere cezayı taksitlendirme ve faizden kurtulma imkanı sağlıyor.

Mükelleflerin trafik para cezaları için faiz affından ararlanabilmeleri ve 3 taksitte ödeyebilmeleri için en son müracaat bugün.

Affa konu olan trafik cezam olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

2011 öncesi cezaları için indirim ve taksit imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, trafik ve idari para cezası olup olmadıklarını;

  • İnternet vergi dairesi www.gib.gov.tr üzerindeki “BORÇ BİLGİLENDİRME SERVİSİ” üzerinden,
  • Apple store veya android market üzerinden indireceği borç bilgilendirme servisi uygulamasından,
  • 34 plakalı araçlar için yeni hizmete giren ” (216) 613 2000” numaralı Nakil Vasıtaları Erişim Noktası’nı arayarak öğrenebilecekler.

Taksitli trafik cezamı nasıl ödeyebilirim?

trafik cezasi affiMükellefler ister internet vergi dairesi www.gib.gov.tr üzerinden, isterlerse trafik para cezaları için kendilerine en yakın nakil tahsilat şubelerinden birine, idari para cezaları için de en yakın veraset dairesine giderek kendileri için hazırlanmış başvuru formunu vermek suretiyle, 2011 öncesinde kesilen trafik ve idari para cezaları için indirimli ceza ve taksit imkanından yararlanabiliyor.