web statistics

Kredi Kartı Adres Değişikliği Güncellemesi Nasıl Yapılır ?


Kredi kartı borcunuzu zamanında ödemenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biri, her ay hesap kesim tarihinizden sonra bankaların adresinize gönderdiği kredi kartı ekstrenizdir. Aslına bakarsanız eğer telefon veya internet bankacılığı kullanmıyorsanız, dönem borcunuzu sadece bu ekstre aracığıyla öğrenebilirsiniz.

Okucuyularımızdan zaman zaman kredi kartı ekstrelerinin ellerine ulaşmadığıyla ilgili şikayet emailleri alıyoruz. Bankalar ekstreleri posta ile yolladığından zaman zaman gecikmeler olması normal. Ekstrenizin yanlışlıkla başka birinin eline geçmiş olması da diğer bir ihtimal. Her ne olursa olsun, kredi kartı borcunu takip etmek tüketicinin sorumluluğundadır. Eğer ekstreniz elinize geçmediyse ve geciktiyse, kredi kartı borcunuzu öğrenmek ve faiz işlenmesine fırsat vermeden ödeme yapmak için derhal bankanızla irtibata geçmeniz gerekiyor.

Kredi kartı ekstrelerinin müşteriye ulaşmamasının nedenleri arasında yapılan adres değişiklikleri de önemli bir yere sahip. Bazı kart sahipleri kredi kartı alırken vermiş oldukları ekstre adresini, yeni taşındıkları ev veya iş adresiyle güncellemeyi unutuyorlar. Bu durumda banka eski adrese ekstre göndermeye devam ediyor ve siz bankanızla iletişime geçip adres güncellemesi yapmadığınız sürece ekstre alamıyorsunuz.

Kredi kartı adresimi nasıl güncellerim ?

kredi karti adres degisikligiKredi kartı adresinizi güncellemenin en kolay yolu banka şubesine gitmek. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız 5 dk’lık bir görüşme ile adres değişikliğini bankanıza bildirebilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz bölgede bankanıza ait bir şube yoksa, bir diğer kolay yöntem olan telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey bankanıza ait telefon numarasını arayarak, sesli yanıt sisteminden müşteri temsilcisine bağlanmak ve adres değişikliği talebinizi iletmek. Bankaların telefon bankacılığı numaralarına ulaşmak için tıklayın.

Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, birçok banka online olarak adres değişikliği güncellemesi yapmanıza da izin veriyor.

“Kredi Kartı Adres Değişikliği Güncellemesi Nasıl Yapılır ?” üzerine 4 yorum

    • kanka benim bildiğim en hızlı işlem telefon bankacılığıyla yapılıyo.en hızlı diyorum ama aldanma sakın en az 15 dk telesekreter oyalıyo yönlendire yönlendire.

    • Mail adresini bul dj bankanın sonra hesap no ile kart numaranı yaz yeni adres yaz gönder olay biter bence:)

    • ısın tuhaf kısmı adres degıslıgı var kart dıger calıstıgım yere ulasıyo ordan ayrılıyorum benı bulamıyolar yenı yere gırdım onun bılgılerını vercem karsımda adam yok suan kart nerde ne alemde bılmıyorum

Yorumlar kapalı.