web statistics

Yapı Kredi’den Kredi Kartı Borç Transferi Kampanyası


Borç transferi tüketicilerin her zaman ilgisini çeken kampanyalardandır, özellikle de böyle zamanlarda. Borcun boğaza kadar yükseldiği bir dönemde tüketicilere başka banka kredi kartı borçlarını kendisi altında konsolide etmesine izin verecek kaç banka kaldı şu ülkede. Kredi kartı müşterilerinin başka banka kredi kartı borçlarınızı Yapı Kredi kartına nispeten makul faiz oranlarıyla aktarmak ve taksit taksit ödeme imkanı, Yapı Kredi tarafından çıkartılan taksitli borç transferi kampanyası ile mümkün.

Yapı Kredi kredi kartı müşterileri, taksitli borç transfer işleminini, İnternet Şubesi’ne giriş yaparak ya da Telefon Bankacılığı şifrenisi ile 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak gerçekleştirebiliyorlar.

Bu kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin başvurmadan önce bilmesi gereken bazı gerçekler var, isterseniz kampanya detaylarına girmeden bunları dile getirelim. İlk gerçek kredi kartı bankacılık sektöründe en sıkı regüle edilen ürünlerin başında geliyor. Devlet bankalara kredi kartından tüketicilere ne kadar vade sunacağını, borçlanma faizinin kaç olacağına, bu faizi nasıl hesaplayacağına kadar yasal düzenlemeler ile kontrol ediyor. Dolayısı ile mevcut yasal düzenlemeler sizin bu kredi kartı ile borç transferi yapma hayallerinize yasal olarak bazı sınırlar getirecektir.

1) Limit: Daha önce size Limit Kontrol Sistemi’nden bahsetmiştik. Bankalardaki toplam limitiniz takip ediliyor. Yapı kredi ve diğer banka kredi kartlarında üzerinde ne kadar limitiniz olduğu, bu limitin ne kadarını kullandığınız belli. Bu kampanya ile Yapı Kredi kartınıza borcunuzu transfer edebilirsiniz ama limitinizi o kadar kolay transfer edemezsiniz. Yapı Kredi kartına borçlanma kapasiteniz, orada tanımlı limitinizin kredi kartı nakit çekme limitinizin ne kadar müsait olduğu ile çok alakalıdır. Diğer banka kredi kartı borçlarınızın toplamı Yapı Kredi’deki limitinizin üzerinde ise amacınıza ulaşmanız kısıtlı olacaktır.

2) Vade sorunu: Limit engelini aştıktan sonra karşınıza çıkacak bir başka sorunu ise vade sorunu. Biliyorsunuz bankaların kredi kartı borçlarına yasal olarak en fazla sağlayabilecekleri taksit adedi 9. Toplam kredi kartı borcunuzu alın, 9 eşit takside bölün ve ortaya çıkan tutar (ki buna faiz vb. dahil değil henüz) aylık ödeyebileceğiniz tutarın üzerinde kalıyorsa sıkıntı var demektir. Zira tutarı düşürmek için vadeyi uzatmanız gerekir ama kredi kartı borçlarında uygulanabilecek vade üst sınırı 9 aydır.

yapi kredi borc transferi

Uzun lafın kısası, kredi kartı borçlarınızı biraz daha uzun süreli (12 ila 36 ay) bir taksit seçeneği ile kapatmak istiyorsanız ihtiyaç kredisine başvurmanız daha uygun olacaktır. Ama 9 ay iyidir, Yapı Kredi kartı limitim de yeterli diyorsanız, taksitli borç transferi kampanyasının şartları aşağıdaki gibi:

* 5 – 8 ay vade için Taksitli Borç Transferi faiz oranı %2,02 (KKDF ve BSMV hariç) iken, 9 ay vade için faiz oranı %1,99 (yine KKDF ve BSMV hariç).
* Kredi kartı hesap kesim tarihine göre taksit tutarı değişebiliyor.
* Kredi kartı kullanılabilir nakit çekim limiti dahilinde Taksitli Borç Transfer işlemi yapılabiliyor.
* Aylık taksit tutarlarına vergi BSMV ve KKDF dahildir.
* Taksitli Borç Transferi işleminde son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı veya taksit tutarından daha az ödeme yapıldığı takdirde anapara taksit tutarı üzerinden günlük mevcut nakit faizi işletiliyor.

Her zaman olduğu gibi unutmamalı, Yapı Kredi kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahip.

İşlem için Yapı Kredi internet şubesi “Kartlarım” menüsü altındaki “Taksitli Borç Transferi” seçeneği ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.