Bankacılık ve yatırım ürünleriyle ilgili sorularınızı yöneltmek için önce KAYIT OLUN

Kategoriler

0 oy
Garanti Bankasına olan 433,34tl’lik borcumu 3 ay ödemediğim gerekçesiyle hukuk bürosu tarafından arandım. Konu aktarıldıktan sonra bankaya olan borcumu hemen ödedim fakat hukuk bürosu 190 tl daha ödemem gerektiğini (masraf.vekalet gb.) söylüyor. Ben bunu ödemiyeceğimi, ödememe nedenimin de bankanın bana yazılı bir tebligatla durumu bildirmemesi olduğunu belirttim. Ne adresime ne de muhtara bir tebligat yok. Adreste bir problem yok çünkü kk yenilerken şu anki adresime ulaştılar. Yanlız sezonluk bir işe girmiştim, şirket telefonu kullandığım için tel ile ulaşamamış olabilirler. Bu konuda ne önerirsiniz ? 50 tl’lik borç için kardeşime pdf formatında yazı gönderiyolar ama bana hiçbirşey gelmedi. Bankaya söylüyorum, borç takibi sizin sorumluluğunuzdadır diyor, ne yapmalıyım?
Diğer kategorisinde tarafından
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
Benzer sorularda hukuki açıdan bir görüş bildirmemizin doğru olmayacağını, bir profesyonele danışılması gerektiğini daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Kullanılan kredi kartının oluşan dönem borcunu takip etmek kart sahibinin sorumluluğundadır. Kaldı ki borcun asgari tutarının 3 ay ödenmemiş olması bunun basit bir atlama olma olasılığını sıfıra indiriyor. Konuyla ilgili olarak hukuk bürosu ile görüşüldüğünden, büro burada vekalet ücretini talep ediyor olabilir. Bu ücret üzerinden pazarlık yapabilirsiniz, belli bir tutara indirmeniz de mümkündür, ancak hiç ödemeyeceğim diyorsanız konuya uzman bir avukata danışarak o şekilde aksiyon almanız daha sağlıklı olacaktır.
(30.6k puan) tarafından
0 oy
Borç takibi sizin sorumluluğunuzda olmakla beraber ekstre gönderiminde bulunulması da gerekir. Banka teftiş kuruluna şikayette bulunup gündel adresinize herhangi bir ekstre gönderilmediğini. Söz konusu ihmal nedeniyle vekalet ücretini ödemeyeceğinizi gerekirse bddk'ya başvuracağınızı söyleyebilrisiniz.

Ekstre gönderdiklerini kanıtlarlarsa o taktirde fazla bir şansınız olmaz.
(30.6k puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
141 kez görüntülendi 22, Temmuz, 2012 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
186 kez görüntülendi 23, Temmuz, 2012 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
179 kez görüntülendi 23, Temmuz, 2012 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
174 kez görüntülendi 23, Temmuz, 2012 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
3.6k kez görüntülendi 28, Temmuz, 2012 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
...