web statistics

İş Bankası Maximum Genç Programı nedir ? Güvenilir mi?


Türkiye bankacılık sektörü rekabetinin etkili oyuncularından İş Bankası 18-25 yaş arası gençleri hedefleyen Maximum Genç Programı‘nı açıkladı. İş Bankası bu program bu yaş grubunda çalışan veya okuyan gençlerin hayat tarzına uyumlu beklentilerine yanıt verecek finansal hizmetlerin yanı sıra, günlük yaşamda faydalanabilecekleri ayrıcalıklar sunmayı hedefliyor.

İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, Maximum Genç =rogramı kapsamında, finansal hizmetlerden alışverişleri kolaylaştıracak kampanyalara, eğlenceden kişisel gelişime, kişisel finans yönetimine ve kolayca birikim yapmaya kadar gençlerin hayatına ve hayallerine dair farklı alanlara dokunan çok yönlü hizmet ve ayrıcalıklar bulunuyor.

Programa katılabilmek için 18-25 yaş grubunda olmak, Maximum Genç Bankamatik Kartı veya kredi kartı ürünlerinden birine sahip olmak yeterli. Programa katılanlar, bu program için özel olarak tasarlanmış dikey banka ve kredi kartlarının dışında aşağıdaki ayrıcalıklara sahip olacaklar:

– Giyimden kozmetiğe, yemek siparişlerinden market harcamalarına, e-ticaret harcamalarından elektronik tüketime günlük hayatın değişen tüm tüketim ihtiyaçları için taksit, puan, indirim ayrıcalıkları.

– Kültür ve sanat aktiviteleri için kitaptan, konserlere, tiyatrodan sinemaya her türlü ilgi alanına yönelik ödeme kolaylıkları.

– Film, müzik, oyun platformları için ihtiyaç duyulan tüm dijital kodlara Maximum Mobil’den ulaşım ve MaxiPuan avantajı.

– Çeşitli spor aktiviteleri için ödeme kolaylıkları.

– Kişisel gelişime katkı sağlayacak ayrıcalıklar.

– Ücretsiz EFT ve havale ayrıcalığı

Bu saydıklarımız dışında İşCep ve Bankamatikler’den öğrenci harcı ödeme kolaylığı, İşCep Sosyal Hesap ile paylaşımlı ödeme kolaylığı, Maximum Mobil’den QR ile veya mobil ödeme, para çekme ve yatırma, karttan karta veya cep telefonuna para transferi, kredi kartından kart aidatı alınmaması gibi özellikle de mevcut.

is bankasi maximum genc

Maximum Genç Programı değerlendirmesi

Maximum Genç, İş Bankası’nın gençlik ve öğrenci segmentindeki ilk programı değil. Daha önce İş Bankası Genç Bankacılık başlığı altında sunduğu internet ve ATM odaklı ücretsiz bankacılık hizmetleri programına, İş Cp ve Maximum Mobil’i dahil ederek Maximum markası altında yeniden konumlandırılmış. İş Bankası yukarıda bahsi geçen özelliklerin çoğunu zaten Maximum Mobil üzerinden gençlere ve yaş bağımsız banka ve kredi kartı müşterilerin sağlıyordu. Bunu kullanan gençler büyük ihtimalle yeni tasarım kredi kartları ile bu imkanları daha derli toplu bir arada görebilecekler. Garanti One tecrübesinden sonra programa özel bir uygulama yaratmadan hali hazırda böyle bir programa yetecek kadar envanteri kullanıp medya bütçesi ile programı kolayca yaygınlaştırıp gençleri programa dahil edebilir.

Maximum Genç, ücret ödeyen İş Bankası müşterilerine dönüşür mü?

Maximum Genç kitlesi yaş sınırını geçtikten sonra iş Bankası’nın talep ettiği ücretleri ödemeyi kabul edip yetişkinler müşteriler olmaya devam eder mi? Çok emin değilim, Türkiye’de gençler ve öğrenciler için kurgulanan bankacılık programlarındaki büyük sorun, kurguyu yapan bankacıların gençleri ücretsiz bankacılık hizmetlerine alıştıktan sonra program dışına çıktıklarında ücret ödeyen müşterilere dönüşmelerine inanmaları. Halbuki bu müşterilerin çoğu dahil oldukları programların dışına çıktıktan sonra ücretli müşteriler gibi devam etmek yerine bu hizmetleri ücretsiz alabilecekleri Enpara.com, CepteTEB gibi bankacılık programlarına devam ediyor. Ücretsiz bankacılık hizmetleri yerine indirimli maliyetlerle bu ayrıcalıklı hizmetleri sunmak, gerçek İş Bankası müşterilerine çevirme oranını daha arttıracağına inanıyorum. Tabi öncesinde müşterileri uzun vadeli krediler ile borçlandırıp kendilerine bağlamayı düşünmüyorlarsa…