web statistics

İninal Kart Almak için 5 Sebep


İninal Kart bana göre İstanbul Kart’tan sonra Türkiye’nin en yaygın ön ödemeli kartı. Master Card logolu İninal kartları en yakın Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, D&R, Teknosa, bazı gazete bayilerinden fiziksel olarak alabilirsiniz. Ininal ve Ing Bank ParaMara uygulaması üzerinden sanal olarak bir kaç dakikada yaratabilirsiniz.

Bir kere ininal kart sahibi olduktan sonra, karta para yükleyip anında hem online alışveriş platformlarından, Master Card logolu üye işyerlerinden, apple store gibi kayıt için kartlı ödeme aracı isteyen gibi uygulama dükkanlarından alışveriş yapabilir ve çevrimiçi oyunlarda kullanmak üzere kredi alabilirsiniz.

İninal karti almak için sebeplerime gelmem gerekirse;

İninal Kart güvenlidir
Özellikle çevrimiçi alışverişlerde 3D Secure güvenli alışveriş sistemini desteklediği için ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. İşlem sırasında 3D secure ile gerçekleştirmeseniz bile riskiniz kart üzerindeki bulundurduğunuz bakiye ile sınırlıdır.

Kolayca temin edebilirsiniz
İster 18 yaşından ufak olun, ister kkb kara listesinde olun, ister kredi sicilinizle problemleriniz olsun İninal kartı, Türkiye’nin en yaygın zincirlere sahip süper marketler, kitapçılar, PTT şubelerinden ve teknosa mağazalarından kolayca temin edebilirsiniz. Ininal mobil uygulaması ve ParaMara uygulaması üzerinden sanal olarak kart yaratabilirsiniz.

ininal kart

İstediğiniz kadar kullanabilirsiniz
İninal kart’ı ister bir kereliğine kayıt ettirmeden isterseniz ininal web sitesinden veya uygulama üzerinden kayıt ettirerek aylık 750 TL limitle son kullanım tarihine kadar defalarca kullanabilirsiniz. Alışveriş yapabilir, başka ininal kart sahiplerine para gönderebilir, para alabilirsiniz. İninal kart sahibi olmayan tanıdıklarınız EFT işlemi ile mesai saatleri içinde size para gönderebilirler. Tekrar kullanım için 18 yaşından ufaklar kartlarını 18 yaşından büyük biri tanıdıkları aracılığıyla kişiselleştirmeleri gerekir.

İninal Kart hesaplıdır
Dikkatinizi çekerim, masrafsız değil demiyorum, İninal hesaplıdır diyorum. Hesap işletim ücreti, yıllık kart aidatı yoktur. Aylık 2TL’lik servis ve kullanım ücreti kesilir. Yıllık olarak baktığında en düşük kart aidatının altındadır. Kartta para yoksa kart bakiyesini eksiye düşürme gibi bir durum yoktur. Tanıdıklarınız kartınıza para gönderebilir ama hesap işletim ücreti yoktur. Doğru kanalı kullanırsanız karta para yüklemek de ücretsizdir.

İninal bir bankaya bağlı değil
Günümüzde çeşitli yaşanmışlıklardan dolayı bırakın bankalarda hesap açmayı veya kart almayı, bankaların önünden dahi geçmek istemiyor. Bu tercih de kişilerin kartlı ödeme sistemlerinin sağladığı imkanlardan faydalanması konusunda bir engel teşkil ediyor. Yani kartınız yoksa İstanbul-Ankara uçak bileti alabilmek için bir seyahat acentasına gitmeniz gerekir veya bir arkadaşınızın kartını kullanmak için izin istemeniz gerekir. İninal banka olmayan bir ödeme sistemi çözümleri sağlayan şirkettir. EFT gibi operasyonlar için ING’den destek alıyor. Banka olmadığı için çok sık kampanya yapmazlar ama çok sık olmasa da aktif ininal kart kullanıcılarının faydalanabilecekleri indirim ve çekiliş kampanyaları sunuyor. Bütün bunları bir araya topladığında yoldan geçen vatandaş için kartlı ödeme çözümleri arasında ilk sırada İninal Kart geliyor.