web statistics

Garanti Bankası yoluna Garanti BBVA Markası ile devam edecek


Garanti Bankası‘nın yüzde 49.85 oranındaki hissesiyle hakim ortağı konumunda olan BBVA, bankanın unvanını değiştirme kararı aldı. Banka, BBVA Grubu’nun yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini Garanti BBVA markasıyla devam ettirecek.

BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) Grubu, Meksika’da BBVA Bancomer, Arjantin’de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri’nde BBVA Compass ve Peru’da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyor. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak.

BBVA bu stratejiyle dünya çapında faaliyet gösteren dijital bir kurum olma yolculuğunda bir adım daha atmış oluyor. Yapılan açıklamada “Bu adım, kullanıcıların dijital bir kurumda aradıkları tutarlı müşteri deneyimi beklentilerine de hizmet ediyor. Ayrıca bununla birlikte, BBVA’nın ürün ve hizmetlerinin bir çoğu global kullanıma sunularak, faaliyet gösterdiği pazarlara uygun olarak uyarlanabilecek.”Bu marka stratejisinin Türkiye’deki yansıması ise 2019 yılı içinde, BBVA Grubu‘nun küresel ölçekte sahip olduğu marka gücünün Garanti markası ve logosunun yanına eklenmesiyle hayata geçecek. 9 yılı aşkın bir süredir BBVA Grubu ile Türkiye ekonomisine değer katan Garanti, bu strateji doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini “Garanti BBVA” markasıyla sürdürecek. Garanti BBVA, insan odaklılık ve dijitalleşme temelli vizyonuyla, ülke ekonomisine, topluma katkı sağlamaya ve çağın olanaklarını herkese sunmaya devam edecek.” denildi.

Bu uygulama ile 11 Haziran 2019’dan itibaren bankanın;

İnternet Sitesi Adresi: www.garantibbva.com.tr;
Mobil Bankacılık Uygulaması: Garanti BBVA Mobil
Internet Şubesi: Garanti BBVA İnternet
Çağrı Merkezi Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi (444 0 333)
Şubeler Garanti BBVA
E-Posta Adres Uzantısı: @garantibbva.com.tr
SMS İsmi: GARANTİBBVA
Twitter: @garantiyesor
Facebook: Garanti BBVA
Instagram: Garanti BBVA
LinkedIn: Garanti BBVA
Youtube: Garanti BBVA

olarak güncellendi.

Yeni isim uygulamasının fiziksel şubelerde kullanımı, yıl içinde belirli bir sayıda şubeyle başlayacak ve zaman içinde yaygınlaştırılacak.