web statistics

2017 Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi kredi kartı taksit kampanyaları


30 Kasım 2017 Persembe emlak vergisi ve çevre temizlik birinci taksidi ödemeleri için son tarih. Bu tarihe kadar sahip olduğunuz gayri menkullerin bağlı olduğu belediyeye ödemelerinin yapılması gerekiyor.

Eğer gayrimenkulunuzün emlak vergisinin tutarını bilmiyorsanız bağlı bulunduğunuz belediyenin tahakkuk servisi ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Sicil no veya tckn bilgisi vererek ilgili tutarlara ulaşabilirsiniz.

Emlak vergisi, bina vergisi ve taşınamaz kültür varlıkları katkı payından oluşur. İkinci taksit kasım ayına kadar ödenebiliyor.

Emlak vergisi ödemeleri için bazı belediyeler internet siteleri üzerinden ödeme imkanı sunarken, yoğunluk ve çalışan kesim için bazı Kadıköy Belediyesi gibi büyük nüfüsa sahip belediyeler haftasonunda da vergi tahakkuk ve tahsilat bölümünü açık tutuyor.

Emlak vergisi gayrimenkulun rayiç bedeline belirlenir. Dolayısıyla bazı durumlarda ilk taksit tutarını bile bir seferde ödemek çok sevimli gelmeyebilir. Bu nedenle emlak vergisi ödemelerine taksit imkanı sunan kredi kartlarını sizin için araştırdık.

2017 emlak vergisi kredi karti kampanya

Garanti kredi kartları için 3 taksit kampanyası

Kampanya 3 Nisan – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında Belediye – Kamu hizmetleri alanında faaliyet gösteren işyerlerinde 100 TL ve üzeri peşin ödemelerde ücretsiz 3 taksit imkanı sunuyor. Taksit imkanından faydalanabilmek için ödeme yapmadan önce VERGİ yazın 3340’a sms göndermek veya BonusFlaş’tan “Hemen Katıl” butonunu tıklamak gerekiyor. Kampanyaya Garanti Bonus, Money Bonus, Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç, Bonus American Express, American Express, Miles&Smiles kredi kartları, Bonus Business, Easy, Miles&Smiles Business ve American Express Business kartları dahil.

Yapı Kredi kredi kartları 3 taksit kampanyası

Kampanya 01 Mart-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında geçerli. Crystal ve taksitçi kart haricinde, diğer tüm Yapı Kredi kredi kartları (Yapı Kredi Business kartlar dahil) ve Vakıfbank world Cardlar dahil, Kampanya tüm banka POS’larında geçerli. Yapı Kredi Worldcard’lar ile Belediyelere ait POS’larda yapılan 100TL üzeri ve peşin işlemler ücretsiz 3 taksit imkanı sunuluyor. Kampanya sadece peşin yapılan işlemleri kapsayıp, taksitli işlemler kampanya dahilinde değil. Kampanyadan faydalanmak isteyen kart hamillerinin, her bir işlem sonrası gelecek olan SMS yönlendirmelerini takip etmesi gerekmektedir. İşlem sonrası gelecek olan SMS yönlendirmesine göre SMS gönderimi yapmayan kart hamilleri kampanyadan faydalanamıyor.

Akbank kredi kartları için 4 taksit

Akbank Axess, Wings, Free, Axess exi-26, Axess Kobi, Axess ve Wings Business asıl/ek kartları ile 31 Mayıs 2017’ye kadar, belediyeler ve resmi dairelerden resmi dairelere ait web siteleri üzerinden yapılacak 100 TL ve üzeri Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerine faizsiz/ücretsiz 4 taksit imkanı sunuyor. Kampanyadan faydalanmaya başlamak için ödemeden önce VERGİ yazıp 4566’ya göndermek gerekiyor. Kampanya katılım teyidi, mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından kayıt oldunuz bilgisinin verilmesinden sonra sağlanıyor.

TEB Bonus Card için 3 taksit fırsatı!

Kampanya 3 Nisan – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında 100 TL ve üzeri peşin yapılan Emlak ve Çevre temizlik vergisi ödemeleri için ödeme yapmadan önce katılım SMS’i göndermeleri gerekiyor. “VERGI” yazarak 4616’ya SMS gönderen müşterilerin emlak ve çevre temizlik vergileri ücretsiz olarak 3 taksit olarak ekstrelerine yansıtılacak. Taksitli işlemler kampanyaya dahil değil. Kampanya belediyelerde bulunan tüm banka POS’larında yapılan işlemlerde geçerlidir.

Halkbank Parafcard Çevre Temizlik ve Emlak Vergisi Ödemelerinde +3 taksit

2 Mayıs – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında 50 TL ve üzeri yapılan Çevre temizlik ve Emlak Vergisi ödemelerinde, Kampanya, Paraf anlaşmalı Belediyelerde bulunan Paraf POS’larından yapılan işlemlerde geçerli. Farklı banka Sanal POS veya Fiziki POS’larından yapılan işlemler kampanyaya dâhil değil. Kampanyaya Tek çekim ve Taksitli işlemler, Paraf Sanal POS’dan yapılan işlemler, Sanal kart, Ek kart, Businesskart ile yapılan işlemler dâhilken, iade, iptal ve ParafPara kullanılarak yapılan işlemler kampanyaya dâhil değil.